НАБУ дали доступ до рахунків компанії Ахметова в рамках справи Роттердам+

15 вересня 2017, 09:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Солом'янський районний суд Києва дав тимчасовий доступ детективам Національного антикорупційного бюро України до рахунків енергокомпанії ДТЕК Дніпроенерго олігарха Ріната Ахметова в Укрсоцбанку в рамках розслідування кримінальної справи за формулою Роттердам+

Про це йдеться в ухвалі Солом'янського районного суду Києва від 6 вересня 2017 року, передає УНІАН.

"Клопотання - задовольнити. Надати детективам... Національного антикорупційного бюро України... тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять банківську таємницю та знаходяться у володінні Укрсоцбанку, з можливістю вилучення їх копій, а саме: відомості про рух коштів за період з 1 квітня 2014 до моменту прийняття рішення із зазначенням часу проведення платежів, з вхідним і вихідним сальдо, дебетовими і кредитними оборотами за кожен операційний банківський день проведення платежів, розшифровкою кореспондентів і призначення платежу по розрахунковим рахунок ам компанії", - йдеться в рішенні суду.

Відео дня

Постанова діє протягом одного місяця з дня його прийняття. У разі відмови виконувати постанову суду вправі винести постанову про дозвіл на проведення обшуку.

Зазначимо, що постанова оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, постановою Нацкомісії №289 від 3 березня 2016 року в ціну виробленої українськими теплоелектростанціями електроенергії була закладена вартість вугілля за формулою Роттердам+. Формула розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що формула розрахунку ціни вугілля Роттердам + в Україні не діє. За його словами, вартість вугілля, що видобувається на території України, становить 1730 грн, а ціна за формулою Роттердам+ - близько 3100 грн.

В кінці 2016 років через суд безрезультатно намагалися скасувати постанову Нацкомісії, яким була введена формула Роттердам+. Згодом апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, який визнав правомірним формування тарифів на вугілля за формулою Роттердам+.

У зв'язку з цим, НАБУ почало досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо скандальної формули ціни на вугілля.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X