НАБУ дали доступ до документів у газовій справі Дубневичів

28 серпня 2017, 09:40
Національне антикорупційне бюро отримало дозвіл суду на вилучення документів, що знаходяться у володінні Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), у справі про маніпуляції з обсягами пільгового газу на Новояворівської ТЕЦ

Про це йдеться в постанові Солом'янського райсуду Києва.

Слідство підозрює службовців ТОВ НВП Енергія-Новояворівськ та ТОВ Енергія-Новий Розділ в нанесенні НАК Нафтогаз України збитку на суму понад 775 млн грн.

Відео дня

Однак, згідно з матеріалами останнього клопотання детектива НАБУ Миколи Самойленко, протягом 2013-2015 років фірми Дубневичів завдали Нафтогазу збитків на вдвічі більшу суму - 1,43 млрд грн.

Слідство підозрює посадових осіб зазначених фірм в незаконному заволодінні 308 млн кубометрів комунального газу.

За підрахунками детективів, Енергія-Новояворовс протягом зазначеного періоду часу використовувала по які цільовим призначенням в цілому 128 млн кубометрів газу, чим завдало Нафтогазу збитків на понад 623 млн грн (у 2013 році фірма недоплатила 128 млн грн за 38 млн кубометрів газу, в 2014 - 126 млн грн за 30 млн кубометрів, в 2015 - 369 млн грн за 59 млн кубометрів).

У зв'язку з цим, суд визнав обґрунтованими посилання детектива НАБУ на те, що тимчасовий доступ до документів НКРЕКУ, а також можливість їх вилучення, сприятиме в проведенні повноцінного досудового розслідування.

Також в майбутньому слідство може використовувати документи як прямі докази в кримінальному провадженні.

Нагадаємо, в квітні у Львові силовики провели обшуки нардепів-братів Дубневичів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X