На світовому ринку нафти починається брак сховищ - The Wall Street Journal

14 грудня 2015, 17:43
Зростання світових запасів нафти продовжується, а ринок починає відчувати нестачу потужностей для зберігання палива, що може чинити додатковий тиск на ціни, пише The Wall Street Journal

Нафтосховища в Західній Європі заповнені приблизно на 97%. Сховища в Салданья-Бей (ПАР), який є одним з найбільших світових нафтових хабів, вже заповнені, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

У зв'язку з цим трейдери збільшують фрахт супертанкерів, на які складуються зайві обсяги палива, але аналітики вважають це занадто дорогим способом зберігання. За оцінкою Energy Aspects, вартість зберігання бареля нафти в морі становить близько $1,3 на місяць, в той час як на американському терміналі Кушинг - близько $0,4.

"Обсяги нафтових резервів можуть стати ще однією перевіркою. Якщо вони продовжать зростати в 2016 році, великі обсяги нафти будуть чинити тиск на ринок", - йшлося в останньому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

"Коли більше не залишається обсягів для зберігання, нафта виллється на ринок, і більше не залишиться ніяких "биків", - прогнозує нафтовий аналітик PVM Тамас Варга.

За розрахунками консалтингової фірми PIRA Energy Group, в першому кварталі наступного року нафтосховища на суші будуть заповнені повністю.

"Багато нафти, і схоже, що запаси будуть збільшуватися в першому кварталі 2016 року. Через це WTI виглядає переоціненою, і є ризик падіння цін до $30 за барель. Не дуже приємна картина", - відзначає головний виконавчий директор RCMA Asset Management Даг Кінг.

Нагадаємо, в понеділок, 14 грудня, ціна нафти Brent на торгах опустилася нижче $37 за барель вперше з кінця 2008 року.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X