На Одещині розкрили масштабну схему з мінімізації митних платежів

1 листопада 2017, 11:21
Державна фіскальна служба і Національне антикорупційне бюро України розкрили масштабну схему з мінімізації митних платежів

Про це повідомив в.о. глави ДФС Мирослав Продан у Facebook.

"Наприкінці минулого тижня були заарештовані 450 млн грн, що належать двом десяткам одеських компаній-імпортерів, які контролює один з найвідоміших контрабандистів України", - написав він.

Відео дня

Він повідомив, що угрупування контрабандистів створило десятки фірм-одноденок, директорами яких були підставні особи.

"Ці компанії отримували великий обсяг товару з Китаю (взуття, тканини, сумки і т.д.). Постачанням товару з Китаю займалися аналогічні фірми-прокладки. Угоди ж фактично фабрикували в Одесі. У документах вказували вартість товару, занижену в десять і більше разів. Наприклад, взуття декларували по $0,5 за кг", - зазначив Продан.

Митники коригували вартість, проте представники одеських компаній вносили на рахунки митниці відповідні митні гарантії, що давало їм можливість реалізовувати товар. Потім в одному з одеських судів зазначені компанії оскаржили рішення митниці й зобов'язували розмитнювати товар за заниженою вартістю, повертаючи імпортеру його фінансову гарантію.

"Ми зібрали всю інформацію про дії учасників схеми і передали її правоохоронцям. Кошти контрабандистів арештовано", - повідомив Продан.

Раніше повідомлялося, що на депозитних рахунках Київської митниці заарештовано 450 млн грн в рамках розслідування кримінального провадження за фактом мінімізації сплати митних платежів низкою компаній-імпортерів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X