На нулі. Комерційний директор Нафтогазу розповів, що буде з транзитом газу через Україну з 2020 року

14 липня 2018, 10:25

Запуск російских газопроводів Північний поток-2 (Nord Stream 2) и Південний потік можуть завдати Україні суттєвих економічних збитків, адже росіяни можуть обійтися без українського транзиту взагалі, тобто обсяги транзиту можуть бути нульовими з 2020 року.

Про це заявив комерційний директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко в ефірі Радио НВ.

"Це мінус $3 млрд на рік, це мінус 3% ВВП України. Замість того невеличкого економічного зростання, яке є. Ми відстаємо навіть від Європи щодо темпів економічного зростання, тобто ми нарощуємо наше відставання від Європи, але навіть цього економічного зростання не буде, якщо не буде транзиту", - сказав Вітренко.

Відео дня

Крім того, комерційний директор НАК назвав будівництво газопроводів в обхід України політичним проектом, за допомогою, якого росіяни хочуть диктувати правила Україні.

"Це політичний проект на найвищому рівні, мало того, план росіян полягає в іншому - вони хочуть його збудувати, щоб потім сказати українцям: дивіться, ми взагалі можемо газ через вас не транзитувати. Тому якщо ви хочете отримати якісь кошти, от тоді давайте робіть, що ми скажемо. Поки вони зараз не в такій ситуації, вони хочуть її створити", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що глава Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 та Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Нагадаємо, група з 39 американських сенаторів закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати "всі наявні в її розпорядженні засоби" для запобігання будівництва газопроводу Північний потік-2.

Раніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.

Перед цим у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали листа з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресованого головам парламентів європейських країн. Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькій назвав проект "вкрай небезпечним".

Пізніше ЄС звинуватив Північний потік-2 у порушенні принципів прозорості та рівності доступу.

Фінансовий директор компанії Nord Stream 2 Пол Коркоран заявив, що Російська Федерація може профінансувати будівництво газопроводу Північний потік-2 в разі введення США санкцій щодо європейських компаній, задіяних у проекті.

Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа готується ввести санкції проти енергокомпаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу Північний потік-2.


Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік -2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X