На межі банкрутства. Топ-менеджер Укрпошти розповів про фінансову ситуацію компанії

13 червня 2018, 09:24

Перший заступник генерального директора Укрпошти Олександр Чернявський заявив про критичний стан підприємства.

Про це він повідомив на зустрічі редакторів національних і регіональних газет, активістів Національної спілки журналістів, передають Українські Новини.

За його словами, зараз поштовий оператор перебуває в "скрутному становищі", оскільки вже півроку залишається неврегульованим питання про тарифікацію Пенсійного фонду.

Відео дня

"А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50% наших витрат, а в дохідній частині становить близько 25%. Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20-25 тис. працівників Укрпошти втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тис. відділень", - пояснив Чернявський.

Крім того, після зростання мінімальної заробітної плати компанії не вистачає грошей, які надходять від Пенсійного фонду.

"На жаль, у такій ситуації мусимо визнати, що Укрпошта є на межі банкрутства", - підсумував він.

Також Укрпошта винна великим виданням близько 260 млн грн, які за умовами контракту має виплатити наприкінці липня-початку серпня. Але в компанії сподіваються на рострочку виплати з авансуванням 40%.

Зазначається, що вперше Укрпошта суттєво затримала розрахунки з українськими видавцями на початку 2017 року, відразу після введення нового рівня мінімальної заробітної плати в розмірі 3 200 грн.

Нагадаємо, що Укрпошта в 2017 році отримала 203 млн грн збитку, при цьому чистий дохід компанії збільшився на 19,6% до 5,5 млрд грн порівняно з 2016 роком.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить в сферу управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напрямку компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність.

Мережа компанії складається з 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X