На крок ближче до приватизації. Фонд держмайна завершив інвентаризацію ОПЗ

29 вересня 2017, 19:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Фонд державного майна України (ФДМУ) завершив повну інвентаризацію Одеського припортового заводу в рамках його підготовки до приватизації

Про це заявив глава ФДМУ Віталій Трубаров, повідомили в прес-службі Фонду.

"Матеріали інвентаризації будуть передані оцінювачу, і після отримання її результатів робоча група приступить до формування умов конкурсу з продажу державного пакета акцій ОПЗ", - сказав Трубаров.

Відео дня

За його словами, продаж ОПЗ запланували на лютий-квітень 2018 року.

Він також додав, що інвентаризація необхідна для переходу на наступний етап підготовки ОПЗ до приватизації - оцінки.

Нагадаємо, Україна двічі в 2016 році виставляла ОПЗ на продаж: спочатку в липні за стартовою ціною 13,1 млрд грн, а потім в грудні за зниженою ціною 5,16 млрд грн, однак обидва рази безрезультатно.

Після двох невдалих спроб приватизації ОПЗ, в кінці грудня 2016 року завод повідомив про тимчасову зупинку виробництва у зв'язку з високими цінами на природний газ і накопиченими боргами за його поставки. Підприємство заявило про пошук компаній, зацікавлених в оренді цілісного майнового комплексу заводу на тривалий період.

ОПЗ припинив роботу з січня 2017 року. 6 лютого ФДМ на зборах акціонерів ОПЗ попередньо погодив здачу Одеського припортового заводу в оренду.

На початку березня найбільший виробник аміаку і карбаміду відновив роботу.

Робота проходила за давальницькою схемою з групою компаній ЕРУ. Ця компанія зобов'язалася поставляти йому на переробку до 60 млн куб. м газу на місяць, а отримані аміак і сечовину продавати на зовнішньому і внутрішньому ринках. ЕРУ також зобов'язалося виділити понад $20 млн за угодами про кредитну підтримку для відновлення роботи заводу шляхом фінансування поставок газу в березні.

Договір з ЕРУ закінчився в середині липня.

Пізніше ОПЗ вирішив зупинити виробництво аміаку і карбаміду, оскільки ціна даної продукції на світових ринках падає, а основна сировина - газ - дорожчає.

Нагадаємо, в середині вересня ФДМ вибрав Міжнародну консалтингову компанію-Оцінка (МКК-Оцінка) оцінювачем державного пакету акцій планованого до приватизації Одеського припортового заводу.


ОПЗ спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. 2016 рік ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, закінчив зі збитком майже 3 млрд грн, при цьому в 2015 році підприємство отримало чистий прибуток у розмірі 218,5 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X