На користь Росії. Україна втрачає один з найбільших ринків зерна

11 вересня 2017, 16:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна може втратити другий за величиною експортний ринок пшениці - Єгипет - у зв'язку з новими вимогами щодо імпорту, які є сприятливими для її конкурента, Росії

Про це заявив в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк в інтерв'ю Reuters.

"Я не виключаю, що у нас цього року виникнуть проблеми з експортом до Єгипту – вони будуть брати нашу пшеницю в менших обсягах", – сказав він.

Відео дня

У 2016/2017 маркетинговому році (липень-червень) Україна експортувала близько 2,5 млн тонн пшениці до Єгипту, що відповідає приблизно 14% загального обсягу експортованої країною пшениці в розмірі 17,5 млн тонн, згідно з даними аналітичного центру Украгроконсалт.

"Ми можемо взагалі випасти з єгипетського ринку оскільки у нас немає партій такого обсягу і специфікацій, який ми могли б поставити в Єгипет", – додав міністр.

Навесні 2017 року Єгипет, найбільший у світі імпортер пшениці, ввів нові правила імпорту зернових, підвищивши необхідний вміст протеїну до 12,5% з 11,5% для пшениці, закупленої у України і Росії.

Мартинюк зазначив, що це рішення може піти на користь російським постачальникам.

"Є думка, що це (зміна вимог до товарних партій) робиться для нарощування поставок російського зерна. І якщо покупець поставив собі за мету купувати російське зерно, то ми навряд чи зможемо щось змінити", – пояснив Мартинюк.

Він зазначив, що Україні доведеться наростити обсяг експорту на ринки Азії, щоб компенсувати ймовірне зниження обсягу торгівлі з Єгиптом.

"Нам потрібно нарощувати поставки на азіатський ринок, який споживає великі обсяги як продовольчого, так і фуражного зерна. Це обумовлено в тому числі і культурою споживання хліба, який в азіатських країнах можуть пекти з зерна з меншим вмістом протеїну", – сказав міністр.

У 2016/17 маркетинговому році Україна експортувала близько 6,6 млн тонн пшениці до Таїланду, Індонезії, Бангладешу і Південної Кореї, а також на Філіппіни. На ці ринки припадає приблизно 38% загального обсягу експорту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X