На межі. В Україні може зупинитися одна з гідроелектростанцій

11 серпня 2017, 08:26
Ташлицька гідроелектростанція (Южноукраїнськ Миколаївської області) може бути зупинена вперше за 14 років у зв'язку з критично низьким рівнем води в річці Південний Буг

Про це повідомила прес-служба Енергоатому.

"До "мертвого" об'єму нам залишилося всього 35 сантиметрів води. Цей невеликий запас залишають для роботи Ташлицької ГАЕС. Якщо доведеться спрацювати і його, на порядок денний буде винесено питання про зупинку гідроакумулюючої станції. І це станеться вперше за останні 14 років", - цитує прес-служба слова заступника начальника гідротехнічного цеху Каскаду ГЕС-ГАЕС Андрія Гнездилова.

Відео дня

Також зазначається, що з 9 серпня водойма переведена в режим транзитного пропуску.

"На сьогоднішній день обстановка настільки критична, що з 76 мільйонів кубометрів запасів води у водосховищах залишилося всього 28. У найбільшому, Ладижинському, наприклад, з 28 мільйонів кубометрів запасу води залишилося всього 11", - додав заступник начальника відділу техногенно-екологічної безпеки БУВР Руслан Туз.

Сталий рівень Олександрівського водосховища на відмітці 14,35 м - це найнижча межа водогосподарської ємності водойми. Фахівці БУВР впевнені, що такої складної ситуації на Олександрівському водосховищі в період межені можна було б уникнути, якби його рівень був піднятий до позначки 20,7 м.


Ташлицька ГАЕС Станція є частиною Південно-Українського енергокомплексу, до складу якого також входять Южно-Українська атомна електростанція і Олександрівська мала гідроелектростанція.

Показати ще новини
Радіо NV
X