Влада США готується подати в суд на Facebook через купівлю Instagram і WhatsApp — The Washington Post

20 листопада 2020, 10:44

За даними джерел The Washington Post, генеральні прокурори штатів можу продати позови проти Facebook вже в кінці 2020 року.

Федеральна влада США і влади штатів готуються висунути антимонопольні звинувачення проти Facebook через покупки компанією додатків Instagram і WhatsApp. Про це пише The Washington Post з посиланням на три джерела знайомі з ситуацією.

Відео дня

Нібито, ці угоди допомогли створити антиконкурентного гіганта соціальних мереж, залишивши користувачам мало якісних альтернатив. За словами джерел видання, ці звинувачення складають критично важливу частину того, що може бути широкомасштабним судовим ударом по Facebook.

Повідомляється, що генеральні прокурори штатів почали розслідування відносно цих угод Facebook в 2019 році і планують подати позови на початку грудня 2020 року. За словами співрозмовників видання, підписати позови планують близько 40 штатів.

Також повідомляється, що на фінальній стадії перебуває і розслідування Федеральної торгової комісії США. Відзначається, що комісія намагається координувати свої дії з лідерами штатів, проте регулятор і штати можуть подати два антимонопольних позову в двох різних місцях.

Як відзначили джерела видання, позови поки не затверджені, а регулятор і можуть змінити своє рішення. Також повідомляється, що крім питання про «антиконкурентну» покупку компанією Instagram і WhatsApp, чиновники вивчають і інші питання щодо Facebook.

У компанії Facebook і Федеральної торгової комісії не відповіли на запити The Washington Post. Прес-секретар генпрокурора Нью-Йорка також не прокоментував ситуацію виданню.

Нагадаємо, що в ході слухань 29 червня Конгрес опублікував старі листи Цукерберга про плани поглинання Instagram, в якому засновник Facebook розглядав можливість поглинання дрібніших соцмереж Instagram і Path, щоб «Купити час».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X