На "дочку" російського Сбербанку знайшовся ще один покупець

30 червня 2017, 16:39
479
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Білоруський бізнесмен хоче купити Сбербанк України

На узгодження угоди з купівлі української "дочки" Сбербанку Росії в регулюючі органи Білорусі та України подав документи білоруський IT-бізнесмен Віктор Прокопеня

Про це повідомили білоруському виданню Sputnik джерела, близькі до підготовки угод.

"Прокопеня планує придбати білоруський Паритетбанк: приблизна сума угоди - $50 мільйонів, в його планах також - покупка Сбербанку України. Уже подані на погодження регуляторам обох країн документи на узгодження угод", - повідомило джерело.

Він уточнив, що заявка на узгодження угоди з купівлі Сбербанку України була подана в п'ятницю. У разі, якщо Нацбанк Білорусі схвалить покупку Прокопені білоруського Паритетбанку, наявність банківських активів у бізнесмена стане додатковим фактором для схвалення угоди з Сбербанком українським регулятором.

Крім того, інформацію про свою зацікавленість в придбанні активу сам Прокопеня підтвердив РБК через зовнішню прес-службу, відмовившись від інших коментарів.

За відомостями видання, покупка, якщо її схвалять регулятори, буде проходити через підконтрольну Прокопені компанію VP Capital. Вона, як розповідає джерело, близьке до Прокопені, планує купити український Сбербанк не безпосередньо, а через білоруський Паритетбанк.

"Зараз це держбанк, але VP Capital знаходиться на стадії завершення угоди з придбання 99,83% в ньому", - вказує співрозмовник видання. За його словами, саме Паритетбанк подав заявку в Нацбанк України на узгодження придбання української "дочки" Сбербанку, це сталося 30 червня. Нацбанк Білорусії схвалив покупку Паритетбанк, повідомило джерело, близьке до Паритетбанку.

При цьому прес-служба Нацбанку України заявила, що регулятор не отримував документи для погодження набуття істотної участі в інших банках з російським капіталом, крім Промінвестбанку і Сбербанку.

У прес-службі Сбербанку не стали ані спростовувати, ні підтверджувати факт зацікавленості структур Віктора Прокопені в українській "дочці" банку.

"Сбербанк має юридичні зобов'язання перед партнерами, які забороняють будь-які коментарі до здійснення угоди", - заявили в прес-службі.

Нагадаємо, що Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

До нього увійдуть латвійський Norvik Banka, який належить бізнесмену Григорію Гусельникова, і білоруська приватна компанія, підконтрольна синові власника нафтової компанії Русснефть Михайла Гуцерієва Саїду.

Пізніше він заявив, що після завершення угоди з продажу української "дочки" Сбербанку РФ актив буде перейменований в Norvik Banka.

"Банк буде перейменований. Судячи з цього, він буде носити ім'я Norvik Banka, тому що він буде дочірнім по відношенню до європейського Norvik Banka", - сказав Гусельников.

Віктор Прокопеня - білоруський бізнесмен, чий фонд VP Capital мав намір в кінці грудня 2016 року спільно з фондом Larnabel Enterprises Михайла Гуцерієва інвестувати більше $100 млн в проекти, пов'язані зі створенням і просуванням IT-продуктів на базі штучного інтелекту.

Вибір редакції

Події

Вчора, 10:13

article_img
А якби Майдан не переміг? Відомі українці - про те, якою була б зараз країна
Політика

Вчора, 22:19

article_img
Забезпечити голоси. Що передбачала виборча піраміда, яку викрила СБУ
Travel

Вчора, 19:10

article_img
Удвічі швидше Колумба. Як український яхтсмен проплив від Канарських до Карибських островів за 19 днів

Головне

Країни

Вчора, 22:59

article_img
У Ватикані стартував саміт, присвячений боротьбі з педофілією у католицькій церкві
Події

Вчора, 18:53

article_img
На Донбасі внаслідок обстрілів поранено двох українських бійців
Країни

Вчора, 10:35

article_img
Сотні мільйонів та 30 підозрюваних: в Австрії розслідують відмивання грошей українських банків