На чому завтра заробляти гроші. Відомі українські бізнесмени розповіли, як побудувати успішну справу

5 листопада 2017, 22:47
Як нові технології вплинуть на бізнес? У що інвестувати? Як знайти свою нішу і на що робити ставку?

Ці та інші питання колумністи НВ обговорили 2 листопада в рамках лекції "Бізнес майбутнього" з циклу "Діалоги про майбутнє".

СЕО компанії "Камион-Оил" Ольга Гуцал зазначила, що бізнес майбутнього - це бізнес маленьких команд, швидких рішень, проектного, міжнародного бізнесу, не прив'язаного до жодних засобів зв'язку чи доставки. "Ми весь час думали, як не потрапити під лавину, а Стів Джобс (першим) пішов шукати початок лавини, встав на лижі і осідлав її", - додала спікер.

Відео дня

Найуспішнішими, за словами Гуцал, завтра стануть ті, хто "нічого не боїться, нічого не драматизує, нічого не перетворює в правила і намагається взятися за те, чого інші сильно бояться".

Гендиректор компанії "Київстар" Петро Чернишов, розмірковуючи про те, який бізнес буде успішним у майбутньому, підкреслив: "Якщо щось не працює з вашим смартфоном, просто забудьте про це. Навряд чи це принесе гроші або вигоду. Смартфон став центром людського життя".

Голова правління Райффайзен Банк Аваль Володимир Лавренчук говорив про бізнес майбутнього з точки зору банкіра. "Я 35 років в банківському секторі, і сказав би, що банки - це не зовсім бізнес". Через високу відповідальність і загрози в банківському секторі значно більший ступінь регуляції. В майбутньому, зазначив спікер, ця тенденція збережеться.

Лавренчук також додав, що банки, як і будь-який інший бізнес, будуть базуватися на новітніх технологіях: "Тільки ледачий сьогодні в банківському секторі не хоче інвестувати в digital".

Засновник і генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала дав кілька порад щодо інвестування в українську економіку: намагатися використовувати лише власний капітал, дуже обережно користуватися кредитами (особливо валютними), купувати контрольний пакет акцій, вкладати в лідерів галузі і стежити за просуванням земельної реформи. "Коли Україна створить ринок землі, там знайдеться місце для всіх", - підкреслив він.

Діалоги про майбутнє - цикл лекцій відомих економістів, успішних бізнесменів, викладачів, істориків і мислителів НВ. Всього в рамках проекту відбудеться 7 лекцій про світ, освіту, економіку та саморозвиток.

Детальна програма тут.

Всі фото - Олександр Медведєв

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X