На блокування російських сайтів піде два роки і $1 млрд - Інтернет-асоціація

16 травня 2017, 22:51
Голова правління Інтернет-асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко заявив, що для повного блокування російських сайтів необхідно близько двох років і $1 млрд 

"Якщо ми говоримо про поточний указ президента, його треба виконувати, коли він вступить в дію. Якщо ми говоримо про подальші дії, то треба рік-два і більше і десь у межах держави $1 млрд", - заявив він в ефірі телеканалу 112 України.

Відео дня

За словами Федієнка, заблокувати сайти можливо, однак це блокування просунуті користувачі зможуть обійти.

Представник ІнАУ наголосив, що, за попередніми розрахунками, мова йде не про блокування окремих сайтів, а про закриття доступу до всієї автономної системи, на якій знаходяться як "санкційні" сайти, так і інші ресурси.

"Користувач в кінцевому результаті буде позбавлений не тільки доступу до таких мереж, як ВКонтакте, а до інших платформ, які перебували в цій системі", - зазначив він.

Нагадаємо, що раніше Олександр Федієнко заявив, що провайдери інтернет-послуг не в силах заблокувати інформацію. За його слова, оператори технічно не готові реалізувати такі механізми, але крім того, такі рішення неможливо втілити на 100%.

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У списку санкцій 1228 фізичних осіб і 468 юридичних осіб.

Санкції передбачають блокування доступу до сервісів Яндекс, 1С, Софтлайн Груп, Корпорації Парус і ще низки інших російських IT-компаній. Також санкції торкнулися соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники, а також сервісів Mail.ru.

Показати ще новини
Радіо NV
X