МВФ продовжив переговори з Україною

20 вересня 2018, 18:32

Міжнародний валютний фонд (МВФ) і влади України все ще ведуть переговори щодо подальшої співпраці.

Про це заявив офіційний представник Фонду Джеррі Райс, передає Інтерфакс-Україна.

"Місія МВФ відвідала Київ і обговорила з владою України подальшу нашу підтримку макроекономічної стабільності, реформ, економічного зростання і можливу фінансову допомогу з боку Фонду. У мене немає інформації про переговори, які все ще тривають", - сказав він на традиційному брифінгу у Вашингтоні.

Відео дня

Ймовірно, рішення про виділення Україні чергового траншу МВФ прийме тільки після затвердження держбюджету на 2019 рік, повідомили Українські новини з посиланням на джерело, близьке до переговорів.

"У процесі переговорів представники місії МВФ висунули вимогу про прийняття державного бюджету України до підготовки меморандуму і винесення його на розгляд ради директорів", - пише інформагентство.

Україна домовилася з МВФ про поступове підвищення ціни на газ, раніше повідомив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв. За його словами, з представниками місії Фонду досягнута "принципова домовленість". Передбачається, що ціна на газ буде доведена до рівня імпортного паритету до 2020 року, тобто протягом двох років. При цьому Коболєв зазначив, що конкретні темпи підвищення "ще обговорюються".

Раніше ЗМІ повідомляли, що нова домовленість передбачає підвищення ціни на першому етапі на 25% замість очікуваних раніше 50-60%.


Нагадаємо, що в березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, у зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовлявся підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X