МВФ наполягає на продажу ОПЗ до середини року – ЗМІ

20 лютого 2017, 19:26
Міжнародний валютний фонд пропонує Україні провести приватизацію Одеського припортового заводу (ОПЗ) до кінця червня 2017 року

Про це йдеться в останній, лютневій редакції меморандуму про співпрацю України з МВФ, копія якого є в розпорядженні Українських новин.

Згідно з документом, до приватизації, щоб залучити авторитетних інвесторів, необхідно "врегулювати недоліки балансу" підприємства.

Відео дня

Мова йде про борг ОПЗ у розмірі $193 млн перед компанією Ostchem Holding Limited, яка входить в Group DF Дмитра Фірташа за поставлений природний газ, уточнили агентству на підприємстві.

Згідно з проектом меморандуму, Україна зобов'язується приватизувати до кінця вересня 2017 року частину держпідприємств, визначених для приватизації до кінця вересня 2017 року. Серед них: ПАТ Центренерго, Турбоатом, акції яких вже переведені у ФДМ, і обленерго, чиї акції будуть переведені у ФДМ до кінця квітня 2017 р.

Також, згідно з документом, до кінця лютого має бути затверджено законодавство, яке дозволить повну приватизацію ДП Укрспирт до кінця вересня 2017 року.

Нагадаємо, що 2015 рік ОПЗ, згідно міжнародними стандартами фінансової звітності, закінчив з чистим прибутком 218,514 млн гривень, при цьому у 2014 році підприємство отримало збиток у розмірі 633,277 млн гривень.

Завод спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт.

Після 2 невдалих спроб приватизувати ОПЗ в 2016 році, в грудні завод заявив, що розглядає варіант здачі в оренду цілісного майнового комплексу.

6 лютого ФДМ на зборах акціонерів ОПЗ попередньо погодив здачу Одеського припортового заводу в оренду.

Показати ще новини
Радіо NV
X