Галузь на межі краху. Великі українські мережі кінотеатрів виступили проти повторної заборони на роботу

20 жовтня 2020, 12:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

СЕО великих мереж кінотеатрів Multiplex і Планета Кіно виступили проти закриття кінотеатрів і повторного локдауну. Зараз кінотеатри не працюють в Харкові, оскільки місто потрапило в «червону зону».

Українські мережі кінотеатрів Multiplex і Планета Кіно виступили проти повторного введення жорстких карантинних заходів та тимчасового закриття кінотеатрів. Про це СЕО компаній Роман Романчук та Дмитро Деркач заявили в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Зокрема СЕО мережі кінотеатрів Multiplex Роман Романчук підкреслив, що після потрапляння Харкова в «червону зону» карантину в місті заборонили роботу кінотеатрів, хоча торговельні центри, ресторани і «всі громадські місця» продовжили роботу.

«Я сподіваюся, що ми зможемо працювати навіть в червоних зонах, але поки нам цього не дозволяють. Ми змушені підкорятися, і порушувати закон не будемо. Але ми вважаємо, що це неправильне рішення і з цього приводу пишемо листи, організовуємо робочі групи, зустрічаємося з міністрами, аргументуємо», - зазначив Романчук.

Також він зазначив, що в розробці компанії знаходиться кілька нових продуктів, однак їх запуск може бути відкладений у разі погіршення ситуації із захворюваністю і рішення про новий локдауне.

«Дуже сумно, що ряд рішень приймається просто через кому, не аналізуючи, наскільки це розумно і раціонально», - зазначив Романчук.

У той же час співвласник мережі Планета Кіно Дмитро Деркач зазначив нездатність влади забезпечити підтримку не працює бізнесу.

«У США і Європі співробітники закритих компаній отримували допомоги, компаніям давали податкові канікули і безвідсоткові позики з бюджету. У нас нічого подібного не було і, навряд чи, буде. Я не розумію, як в таких умовах знову закриватися. Багато людей втратять роботу, залишаться без грошей, компанії збанкрутують, держава не буде отримувати податки. Відповідно, коштів на боротьбу з вірусом буде ще менше », - зазначив Деркач.

Також він заявив, що другий локдаун погубить величезна кількість бізнесів і «приведе економіку України до розвалу». Деркач додав, що в ситуації, що склалася неможливо будувати прогнози далі, ніж на один місяць або навіть на один тиждень.

«Ми живемо в страху того, що нас можуть закрити в будь-який момент, а якщо це станеться, бізнес може не відновитися», - вважає співвласник Планети Кіно.

Відзначається, за дев'ять місяців 2020 року мережа кінотеатрів Планета Кіно продала в 2,2 рази менше квитків, ніж за аналогічний період 2019 року. При цьому в липні-вересні було продано майже втричі менше квитків.

За словами Романчука, в мережі Multiplex продажу в третьому кварталі 2020 року скоротилися в середньому на 60% проти аналогічного періоду 2019 року. При цьому до кінця вересня вдалося скоротити падіння до 50%. За його словами, компанія ведемо переговори з партнерами про реструктуризацію боргів кіномережі. Крім того, оператори домовилися про спеціальні умови оренди в торгово-розважальних центрах.

Нагадаємо, що на початку жовтня друга за величиною мережа кінотеатрів в світі Cineworld заявила, що призупиняє роботу через відсутність прем'єр . Це рішення залишить без роботи близько 45 тис. Співробітників компанії.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X