МТС заплатить в США штраф в $850 млн у справі про корупцію

7 березня 2019, 15:20

Мобільні оператори платили багатомільйонні хабарі за вихід на ринок Узбекистану

Найбільший російський телеком-оператор МТС уклав угоду з Комісією з цінних паперів і бірж США та Міністерством юстиції США щодо розслідування діяльності колишньої дочірньої компанії МТС в Узбекистані. За його умовами МТС сумарно виплатить $850 млн штрафу, повідомили в компанії.

Відео дня

Штраф буде виплачено з коштів, які були зарезервовані МТС за підсумками третього кварталу 2018 року. "Угода ставить крапку в розслідуванні навколо колишньої дочірньої компанії МТС в Узбекистані в період з 2004 по середину 2012 року", - відзначили в МТС.

Раніше Мінюст Сполучених Штатів і SEC провели розслідування корупції на телекомунікаційному ринку Узбекистану. Під підозру потрапили МТС, Telia Company AB і Veon, які торгувалися на американських фондових біржах.

Таким чином, МТС визнала провину в тому, що заради виходу на місцевий ринок давала хабара компанії, пов'язаної з дочкою екс-президента Узбекистану Гульнарою Карімовою. За словами звинувачення, за вісім років роботи в Узбекистані російський оператор витратив на хабарі $420 млн.

Telia Company AB і Veon першими уклали з міністерством юстиції США мирову угоду, погодившись виплатити $965 млн і $785 млн відповідно.

Раніше повідомлялося, що за даними Проекту з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP), російський інвестбанк Трійка Діалог, який з 2012 року належить Ощадбанку, створив мережу з 70 офшорних компаній для відмивання грошей , яка діяла понад вісім років, починаючи з 2004 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X