Зухвалість Мрії. Як створити в Україні національного авіаперевізника і чи дає цей проект шанс компанії Антонов

7 травня 2020, 09:37
НВ Преміум

Президент Зеленський виступив з ідеєю створення національного авіаперевізника. Журнал НВ з’ясовував, чи є в цій ідеї бізнес і чи дає вона шанси на перезапуск українського авіапрому

П онад 300 напрямків для польотів, понад 330 літаків у парку і близько 75 млн перевезених пасажирів на рік. Все це є як в реальності — у вигляді авіаперевізника Turkish Airlines, так і в мріях — в голові президента Володимира Зеленського, який має намір створити в Україні компанію з такими показниками.

Відео дня

«Ми побудуємо державну авіакомпанію, зробимо замовлення нашому [виробнику літаків] Антонову і залучимо багато робочих місць, — заявив український лідер в 50-хвилинному відеофільмі, присвяченому року його президентства. — Це моя мрія — зробити сучасну авіакомпанію рівня Turkish Airlines».

Мрію президента вже обговорили в Міністерстві інфраструктури. Є ідея і бажання, проєкт знаходиться в розробленні, але чіткого плану ще немає, пояснив НВ голова відомства Владислав Криклій. Мовляв, треба буде визначитися з найбільш базовими речами — наприклад, з тим, якою буде бізнес-модель. Адже зараз, в коронакризу, пасажирські перевезення виявилися майже в комі і навряд чи відновляться до кінця 2020 року.

Крім того, поки що неясно, чи буде це на 100% держкомпанія, створення якої профінансує уряд. «Можливі варіанти», — лаконічно пояснює Криклій. Наприклад, можуть залучити стратегічного партнера — велику мережеву авіакомпанію, що вже працює на місцевому ринку. А ось чого точно не буде, так це націоналізації когось із місцевих перевізників, запевняє міністр.

Про цей момент Криклій згадав не просто так: недавно компанія МАУ Ігоря Коломойського, лідер вітчизняного ринку авіаперевезень, попросила в уряду стабкредит на $50 млн.

Ідею Зеленського вже попередньо обговорили і з підприємством Антонов — про це НВ розповіли в самій держкомпанії. В Офісі президента розраховують, що вироблені нею літаки Ан цілком можуть обслуговувати місцеві рейси і здійснювати польоти в сусідні країни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X