Московський суд призначив дату засідання у справі про стягнення з України $144 млн

11 серпня 2017, 16:11
Касаційну скаргу російської компанії Татнефть у справі про приведення у виконання рішення іноземного суду про стягнення з України компенсації в рамках справи Укртатнафти в розмірі $144 млн розглянуть 22 серпня в Арбітражному суді Москви

Про це йдеться в картотеці суду, передає Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, 27 липня московський суд відмовився прийняти заяву Татнафти про приведення у виконання рішення іноземного суду про стягнення з України про виплату компенсації в рамках справи Укртатнафти.

Відео дня

Раніше, в квітні, російська Татнефть подала до судів Москви і Лондона позови проти України на $144 млн.

Позови були подані до високого суду правосуддя Відділення королівської лави, Комерційний суд в Лондоні - і в Арбітражний суд міста Москви.

Відзначимо, Татнефть почала арбітражний розгляд проти України у 2008 році відповідно до російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій через ситуації навколо Укртатнафти.

Укртатнафта створена відповідно до указів президентів України та Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій Укртатнафти належало структурам, близьким до Татнафти, міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо Татнафти. Однак в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи Приват українських олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь Татнафти і зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна ініціювала виробництво в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що склад арбітражу не володів компетенцією для розгляду спору, а один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості. Апеляційний суд Парижа в кінці 2016 року залишила в силі два арбітражних рішення, що зобов'язують Україну виплатити Татнефти $112 млн, а також відсотки.

Показати ще новини
Радіо NV
X