Moody's оцінило вплив санкцій США на Газпром

10 серпня 2017, 14:16
Розширені санкції США негативно вплинуть на кредитоспроможність російського монополіста Газпром та паливно-енергетичного комплексу Росії в цілому, оскільки вони зачіпатимуть експортні трубопроводи та міжнародні проекти в цьому секторі

Про це йдеться в огляді міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service, передає Інтерфакс-Україна.

У документі окремо згадуються проекти газопроводів Північний потік 2 та Турецький потік, які Газпром планував завершити до кінця 2019 року. Аналітики вважають, що санкції можуть затримати реалізацію обох проектів, а також перешкодити компанії використовувати проектне фінансування для їх здійснення.

Відео дня

За даними Єврокомісії, під санкції можуть попасти 8 проектів: Baltic LNG, Блакитний потік (Eni і Газпром), нафтопровід Каспійський трубопровідний консорціум (Shell, Eni та Роснефть, Північний потік 1 (європейські компанії та Газпром), Північний потік 2 (європейські компанії та Газпром), розширення Сахалін-2 (Shell та Газпром); родовище Шах-Деніз та Південно-Кавказький трубопровід (ВР та ЛУКОЙЛ, родовище Зохра (Zohr - BP, Eni та Роснефть).

Крім того, наголошується, що дані санкції можуть послабити позицію Газпрому на переговорах з Україною про нову угоду про транзит газу.

Відзначимо, що в Moody's також заявили, що через 180 днів після вступу закону в силу влада США повинна представити Конгресу доповідь про результативність санкцій та їх вплив на держборг РФ, держкорпорації і російських олігархів.

"Потенційно, це положення може привести до додаткових санкцій і посилити небажання інвесторів та підрядників працювати з Росією", - резюмує агентство.

Нагадаємо, 2 серпня, президент США Дональд Трамп підписав закон про введення нових санкцій проти РФ, Ірану та КНДР.

Санкції збільшать витрати російського монополіста Газпром на газопроводи в Європу. Компанія ризикує отримати додатковий рахунок за експортні трубопроводи в Європу, над якими дамокловим мечем висітимуть санкції США, які загрожують розвалом схемою європейського фінансування та затримкою будівництва магістралей.

Крім того, раніше повідомлялося, що Газпром збільшив транзит газу через трубопровід OPAL, який бере на території Німеччини газ з Північного потоку, в обхід України.

Показати ще новини
Радіо NV
X