Монополія на комісіях. Антимонопольний комітет виявив монополізм Приватбанку, Укрпошти та Ощадбанку

10 листопада 2016, 13:38
Антимонопольний комітет України (АМКУ) зафіксував ознаки монопольного становища на ринку послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб за житлово-комунальні послуги в Ощадбанку, Укрпошті та Приватбанку

Про це повідомила прес-служба відомства.

АМКУ провів дослідження ринку послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб за комунальні послуги у всіх обласних центрах з 1 січня 2015 року по 31 травня 2016 року.

Відео дня

Згідно зі звітом, 1 січня 2016 року по 1 червня 2016 року монопольне становище Ощадбанку з часткою 35% і більше зафіксовано на 14 регіональних ринках країни, Укрпошти – на семи, Приватбанку – на чотирьох. У 2015 році монопольне становище Ощадбанку з часткою 35% і більше було зафіксовано на 15 регіональних ринках, Укрпошти – на дев'яти ринках, Приватбанку – на одному.

Відомство зазначає, що необхідність проведення такого дослідження пов'язана з численними зверненнями до АМКУ у зв'язку з ситуацією, коли установи банків або пошти утримують комісійну винагороду з населення при прийманні платежів у відповідності зі своїми тарифами, в той час як комісійну винагороду за прийом платежів від споживачів закладено в тариф.

За підрахунками АМКУ, загальна сума сплачених комісійних платежів у 2015 році склала 23,7 млн грн, а за п'ять місяців 2016 року – 18,2 млн грн.

При цьому у відомстві підкреслили, що згідно з законодавством, у тариф послуг ЖКГ закладається вартість переказу коштів на рахунки підприємств-постачальників послуг, за винятком оплати послуги постачання природного газу, для якої держава встановлює максимальний розмір комісії не вище 0,3%.

АМКУ має намір направити в Кабмін пропозиції щодо удосконалення порядку прийому готівкових платежів.

Показати ще новини
Радіо NV
X