У Moneyveo заявили, що інформацію для видачі фіктивних кредитів невідомі брали з ProZorro

23 жовтня 2018, 14:43

Мікрофінансова організація Moneyveo наголошує на необхідності обмеження доступу до персональних даних у системі ProZorro з огляду на наявні випадки шахрайства з використанням таких даних.

Про це повідомив директор з маркетингу Moneyveo Максим Параска, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми активно працюємо з правоохоронними органами для пошуку шахраїв, які скористалися персональними даними учасників системи ProZorro. Окреме питання також до системи ProZorro, де персональні дані доступні всім без винятку", - написав він у відповідь на заяву співзасновника компанії DroneUA Валерія Яковенко про шахрайство з його персональними даними.

Відео дня

За словами Яковенко, інтернет-сайт Moneyveo.UA видав кредит третім особам, які оформили договір на його ім'я.

"Про це я дізнався випадково... Договір відкритий за документами, розміщеним на сайті ProZorro. І яке ж було моє здивування, коли я виявив, що два пільгових овердрафти за моїми картками на загальну круглу суму просто випарувалися. Тобто вся кредитна історія, накопичена моєї зарплатою, мільйонами гривень сплачених податків канули в лету", - додав він.

Також співзасновник DroneUA підозрює, що, можливо, при оформленні онлайн-договору не відбулася звірка імені власника банківської карти і імені, зазначеного в наданих документах.

"Деякий час тому у нас була можливість отримувати кредит на карту "на пред'явника". Але зараз такої можливості немає - ми реалізували звірку власника карти багатьох банків і заявника. Все відбувається автоматично", - прокоментував Параска.

У свою чергу перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов відзначив, що приховування персональних даних в системі електронних закупівель призведе до збільшення корупційних ризиків.

"Це відкриває більш прямі і очевидні способи шахрайства на тендерах. Тому ми твердо дотримуємося ідеї, що вся інформація має бути відкритою", - вважає Нефьодов.


Система ProZorro.Продажі - електронна торговельна система, створена з ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України і українських електронних майданчиків.

Проект ProZorro.Продажі почав роботу зі співробітництва з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб - реалізації майна неплатоспроможних банків в 2016 році.


Нагадаємо, раніше в Moneyveo заявили про обшуки в своєму офісі та вилучення техніки і документів. Обшуки проводили СБУ та прокуратура.

За даними Єдиного держреєстру судових рішень, компанія Moneyveo фігурує в 121 справі.

Пізніше стало відомо, що СБУ спільно з прокуратурою викрили топ-менеджмент однієї з приватних кредитних компаній на використанні масивів персональних даних громадян України з метою "псевдокредитування", тобто оформлення фіктивних кредитних договорів.


Moneyveo - українська ІТ і фінтехкомпанія, що надає послуги онлайн-мікрокредитування. Компанія має близько 200 співробітників і обслуговує понад 400 тис. клієнтів. Засновниками компанії є Віктор Топалов (серед засновників значиться його дружина Олена Топалова) і Михайло Лизанець.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X