Молокопереробні заводи запідозрили у ціновій змові

19 квітня 2018, 14:51

Асоціація виробників молока (АВМ) подала заяву до Антимонопольного комітету України щодо необґрунтованого зниження закупівельних цін на сировину та можливу змову переробних заводів.

Про це повідомили у прес-службі асоціації.

Так, до АВМ звернулися керівники господарств-членів асоціації через стрімке одночасне заниження цін на сировину по всьому ринку.

Відео дня

Згідно з протоколами, отриманими фермами від переробних заводів, ціни на молоко від 16 квітня знизяться до 8,5-8,7 грн/кг, що становить понад 10% падіння від початку року.

Відзначається, що таке зниження є критичним для молочного скотарства, так як операційна собівартість виробництва молока впродовж 2017 року виросла більш ніж на третину і в січні 2018 досягла 8,5-9 грн/кг молока.

В асоціації заявили, що ціни на готову молочну продукцію в супермаркетах не падають, а на деякі продукти навіть продовжують зростати.

Найбільше від заниження цін постраждали високотехнологічні господарства, які виробляють молоко ґатунку екстра.

За даними АВМ, виробництво молока з року в рік знижується - у 2017 році в Україні було вироблено 10,3 млн тонн молока, що на 53 тис. тонн менше, ніж у 2016 році. Поголів'я корів також скорочується - у минулому році чисельність худоби зменшилася на 4,5% - до 2 млн голів.

Показати ще новини
Радіо NV
X