Пережити кризу. Польська PGNiG поставить газ Молдові вдруге

28 жовтня 2021, 12:41

Польська PGNiG виграла тендер і поставить Молдові газ вдруге. Йдеться про 1,5 млн. кубометрів палива протягом 28 жовтня.

Польська нафтогазова компанія PGNiG виграла новий тендер на постачання газу Молдові та поставить паливо країні вдруге.

Про це пише видання NewsMaker із посиланням на Агентство держвласності Молдови.

Відео дня

Переможцем тендеру разом із PGNiG також стала міжнародна компанія DXT Commodities з офісом у Швейцарії. Компанії мають доставити до Молдови 1,5 млн. кубометрів газу протягом 28 жовтня.

Перший тендер на закупівлю 1 млн. кубометрів польська PGNiG виграла 25 жовтня. У другому тендері перемогла швейцарсько-нідерландська компанія Vitol Group.

Нагадаємо, що тендери відбуваються в умовах газової кризи в Молдові. Раніше країна отримувала газ лише від російського монополіста. Але у вересні закінчився довгостроковий контракт на постачання російського газу до Молдови. Газпром та Молдовагаз продовжили дію контракту на місяць: у жовтні російська компанія постачає газ за ціною $790 за тисячу кубометрів газу ( У вересні - $ 550 за тисячу кубів).

Пізніше з’ясувалося, що на жовтень законтрактували лише 67% від необхідного Молдові газу. Для нового контракту російська сторона запропонувала ринкову ціну з 25% знижкою, але молдавська сторона наполягає на 50%. Крім того, Молдова, за даними Газпрому, накопичила $709 млн. боргу за постачання газу, і його погашення є умовою укладання нового контракту.

Зі свого боку, влада Молдови стверджує, що запропонована Газпромом ціна вища за ринкову в регіоні, а для визначення розміру боргу необхідний незалежний аудит.

Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови оголосила стан енергетичної тривоги через брак газу.

22 жовтня секретар РНБО Олексій Данилов заявляв, що Україна надасть допомогу Молдові з постачанням газу в борг . Передбачається, що наприкінці зими Молдова поверне борг тим самим обсягом газу без фінансових взаєморозрахунків.

За словами голови енергокомітету Верховної Ради Андрія Геруса, йдеться про 15 млн. кубів газу, які можуть бути критичні для Молдови вже найближчими днями.

Як писав Financial Times з посиланням на джерела, Газпром запропонував Молдові внести зміни до угоди про вільну торгівлю з ЄС та відкласти узгоджені з Брюсселем реформи енергетичного ринку в обмін на дешевший газ для країни.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X