Молдова вирішила скоротити закупівлі електроенергії в України на користь невизнаного Придністров'я

6 червня 2017, 18:27
Молдавська ГРЕС, яка розташована в Придністров'ї і належить Інтер РАО, підписала контракт на постачання електроенергії до Молдови

Про це повідомили в молдавському держкомпанії Energocom, передає Інтерфакс-Україна.

З 1 квітня 2017 року 70% електроенергії Молдова отримувала від "дочки" українського енергохолдингу ДТЕК - ДТЕК Трейдинг. Ціна цієї електроенергії становить $50,2 за 1 МВт.ч. Контракт діє до 31 березня 2018 року.

Відео дня

За інформацією представника Energocom, вартість електроенергії Молдавською ГРЕС на 10% менше, ніж тієї, що купується у ДТЕК Трейдинг. Контракт з ГРЕС підписаний з метою підвищення стабільності енергозабезпечення Молдавії.

У повідомленні Energocom говориться, що контракт з ГРЕС розрахований до 31 березня 2018 року.

"Обидва контракти гарантують безперебійне постачання електроенергії до Молдови в необхідних кількостях в пропорції 70% - від ГРЕС і 30% - з енергосистеми України", - наголошується в повідомленні компанії.

В умовах проблем в енергетичній сфері в Україні, ДТЕК Трейдинг мала намір поставляти Молдові "тільки надлишки атомної електроенергії".

Проте вже наприкінці травня міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголосило в оновленому прогнозному балансі про плановане зниження експорту електроенергії в Молдову втричі - з щомісячних 270-280 млн кВт.ч у квітні-червні до 90 млн кВт.ч у липні-грудні 2017 року.

Молдавська ГРЕС введена в експлуатацію у 1964 році. Має 12 енергоблоків загальною установочною потужністю 2520 МВт, з яких задіяно лише три-чотири. У радянські роки станція не тільки забезпечувала енергією всю Молдову та південь України, але й експортувала її на Балкани. З 2009 року ГРЕС є основним постачальником електроенергії в Молдову. Навесні поточного року Молдова не стала укладати з ГРЕС черговий контракт на постачання електроенергії, оскільки молдавська сторона визнала надмірно високу ціну електроенергії - $54,4 за 1 МВт.ч.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X