Молдова продала найбільшу авіакомпанію за $71 млн

3 жовтня 2018, 10:42

Молдавська компанія Civil Aviation Group стала переможцем конкурсу на приватизацію державної авіакомпанії Air Moldova.

Про це повідомила прес-служба Агентства публічної власності Молдови, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Вартість операції складе 1,2 млрд леїв ($71 млн за поточним курсом), однак до держбюджету потрапить тільки 50 млн леїв - решта грошей повинна піти на погашення заборгованостей авіакомпанії.

Відео дня

Серед акціонерів Civil Aviation Group - румунська авіакомпанія Blue Air і дві фізичні особи - громадяни Молдови: Сергій Мельник та Андрій Янович. За неофіційними даними, частка румунської Blue Air в статутному капіталі компанії 49%, а у двох фізосіб по 25,5%. Директором Civil Aviation Group є колишній керівник аеропорту Рига Дзінтарс Померс.


Згідно з офіційною інформацією, статутний капітал підприємства становить 301,5 млн леїв (близько $19 млн). На балансі підприємства три літаки, ще чотири літаки, які використовує авіакомпанія, є в оперативному лізингу. У Air Moldova працюють близько 550 працівників.


Наразі Air Moldova перевозить майже 50% загальної кількості пасажирів, які прямують через міжнародний аеропорт Кишинева.

Чутки про приватизацію єдиної в Молдові державної авіакомпанії ходили давно через її неефективність. Наприкінці минулого року Рада з конкуренції затвердила надання кредиту і реструктуризацію боргів Air Moldova.


Минулий рік Air Moldova закінчила з чистим збитком в 190 млн леїв. В останні роки відзначалася тенденція до зростання загальної заборгованості з 604,6 млн леїв в 2013 році (за курсом на той час - близько $50 млн) до 1,1 млрд леїв в 2017 році ($67 млн).

Показати ще новини
Радіо NV
X