Мобільні оператори в ДНР і ЛНР можуть стати найбільшими сірими телеком-провайдерами світу

4 грудня 2015, 15:59
У фейкових республіках ДНР і ЛНР на сході України місцева "влада" на захопленому обладнанні Київстару створили два мобільні оператори, які можуть стати найбільшими сірими телеком-провайдерами світу

З літа там з'явились місцеві "державні" оператори: Фенікс і Лугаком на основі вкрадених у Київстару потужностей. Освоївшись з ними, Фенікс і Лугаком з осені почали активно рекламувати послуги на підконтрольних бойовикам територіях.

Відео дня

Послуг небагато: клієнти можуть спілкуватися всередині мереж, між обома операторами і з російськими абонентами.

За допомогою IP-телефонії сепаратисти збираються зв'язувати своїх клієнтів з будь-якою точкою світу, що, на думку експертів, цілком реально. У підсумку в псевдореспубліках можуть з'явитися найбільші сірі телеком-провайдери світу.

Стартовий пакет Фенікса і Лугакома коштує 120 руб. (близько 40 грн). За ці гроші абонент отримує безкоштовні дзвінки всередині мережі та на міські номери на окупованих територіях безкоштовно, а в Росію - за 5 руб. / хв. (1,8 грн). На цьому - все: sms, мобільного інтернету або дзвінків на номери інших операторів, крім Фенікса і Лугакома, немає.

Ще в 2014 році Київстар вивіз майже всіх своїх співробітників з Донецька. На початку 2015 го там чергували всього 10 людей. 4 лютого цього року терористи захопили обладнання. В офіс Київстару увійшли озброєні люди, вимагали вимкнути особисті мобільні телефони і комп'ютери, заборонили спілкуватися за службовими каналами.

"Сторонні люди проникли на комутаційну майданчик і спробували за допомогою комп'ютерів потрапити в нашу мережу", - згадує Андрій Зіневич, головний інженер технічного відділу Київстару в Донецькій і Луганській областях. Але доступу до мережі загарбники не отримали, тому що один із співробітників встиг подати сигнал в Київ, і донецький вузол відключили від центру.

Співробітників компанії терористи трохи потримали і відпустили. До того моменту мережу Київстар перестала працювати в Донецьку і в деяких населених пунктах, підконтрольних владі.

Точна кількість абонентів республіканських операторів невідома. Хоча міністерства самопроголошених республік можуть знати їх поіменно - щоб отримати карту Фенікса, потрібно принести у відділення зв'язку паспорт та ідентифікаційний код. Без цього передплачених тарифних планів оператор не продає - "влада" ДНР хоче знати все про абонента. У проморолику оператора потенційним клієнтам пояснюють: контроль необхідний, тому що українська влада постійно планує провокації та погрози.

Докладніше про те, як працює зв'язок на окупованих територія, в Донбасі і Криму, читайте в новому номері журналу Новий Час - №45 від 4 грудня 2015 року

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X