Арбітраж для інвесторів можуть створити на основі існуючого — заступник голови Офісу президента

23 січня 2020, 16:51

Спеціальний арбітраж для інвесторів можуть створити шляхом перезавантаження Міжнародного комерційного арбітражного суду.

Про це повідомила заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів в коментарі Інтерфакс-Україна.

«Я думаю, ми визначимося в найближчі місяць-два. Одна опція — абсолютно нова структура. Але у нас же вже фактично є комерційний арбітраж. Він працює на рівні середніх компаній. Але це не те, чого очікують інвестори. Водночас є версія, що побудувати щось з нуля легше, ніж пробувати перезавантажити старий. Але подивимося з точки зору процедур, часу, витрат, як це краще створити», — зазначила вона.

Відео дня

Ковалів додала, що Міністерство юстиції вже напрацювало проекти змін до законодавства для запуску такої структури.

«Але ми ще поспілкуємося з нашим юридичним співтовариством і з тими українськими юристами, які є арбітрами, і з арбітрами в інших судах, щоб їм було цікаво сюди приїхати. Хочемо створити інструмент, який буде легкий, зручний для бізнесу», — наголосила Ковалів.

За її словами, змінювати Конституцію не знадобиться.

«Як правило, кожна сторона вибирає по арбітру і вони вже шукають третього, домовляються. Якщо вони не можуть домовитися, включається процедура адміністративного нагляду», — зазначила Ковалів.

Нагадаємо, сьогодні президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні створять міжнародний арбітраж для інвесторів. Йдеться про спеціальний міжнародний арбітраж для захисту інтересів інвесторів (близько $10 млн і менше), оскільки звернення до арбітражу для таких компаній є занадто дорогим.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X