Міжнародний арбітраж оштрафував Україну на $12 млн за порушення захисту інвестицій

7 лютого 2017, 09:23
Міжнародний арбітраж зобов'язав Україну відшкодувати компанії JKX Oil&Gas (Великобританія), що володіє в Україні нафтогазовими активами, близько $12 млн збитків, які вона зазнала через порушення Україною міжурядового договору з Великобританією про обопільний захист інвестицій

Про це йдеться в повідомленні британської компанії на сайті Лондонської фондової біржі від 6 лютого, передають Українські новини.

"Суд встановив, що уряд України порушив елементи двостороннього інвестиційного договору між урядом Сполученого Королівства та урядом України і присудив (відшкодувати) збитки JKX в розмірі близько $12 млн доларів", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Згідно з інформацією Міністерства юстиції України, підставами для подання JKX Oil&Gas і афілійованими компаніями позову проти України є: збільшення Верховною Радою ставки плати за користування надрами при видобутку нафти і газу, заборона Кабінетом Міністрів на закупівлю газу певними (великими) компаніями у всіх постачальників, крім НАК Нафтогаз України (постанова №647 від 26 листопада 2014 року), введення правлінням Національного банку адміністративних заходів на валютному ринку (постанови НБУ №540 від 28 серпня та №758 від 1 грудня 2014 року).

Раніше JKX заявляла, що через підвищення ренти необґрунтовано переплатила ренту за користування надрами в розмірі $180 млн.


Основним активом JKX Oil & Gas в Україні є Полтавська газонафтова компанія, що займається видобутком вуглеводнів на Ігнатівському, Молчанівському, Ново-Миколаївському, Руденківському, Заплавському, Єлизаветівському, Червоноярському, Східному родовищах у Полтавській області.

27,54% компанії володіє Eclairs Group, яку ЗМІ пов'язують з бізнесменом Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, 19,92% - російська Proxima Capital Group,11,45% - Glengary Overseas Limited.
Показати ще новини
Радіо НВ
X