Міжнародні компанії в Україні потрапили під розслідування справи на майже мільярд гривень

20 липня 2018, 11:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прокуратура Києва проводить досудове розслідування у справі про закупівлі українськими компаніями, а також декількома десятками "дочок" великих міжнародних корпорацій аутстаффінгових послуг у компаній Промоушн Аутсорсинг і Промоушн Стафф. Завдані ними державі збитки оцінюються в понад 955 млн грн.

Про це свідчить текст ухвали Дніпровського райсуду Києва з посиланням на клопотання прокуратури Києва в рамках кримінального провадження від 17 жовтня 2017 року, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Невстановленими особами впроваджений протиправний механізм з надання найбільшим бюджетоутворюючим підприємствам країни, в тому числі з іноземним капіталом, а саме: Хуавей Україна, Самсунг електронікс Україна компані, Київстар, Нова пошта та іншим, послуг з незаконного виведення коштів за кордон та ухилення від сплати податків і обов'язкових платежів", - йдеться в документі.

Згідно з документом, прокуратура встановила, що посадові особи зазначених підприємств, вступивши в змову з невстановленими особами, перераховують на рахунки підконтрольних їм Промоушн Аутсорсинг і Промоушн Стафф кошти за нібито надання останніми власних кваліфікованих фахівців, необхідних для виконання основної діяльності замовника (послуги аутсорсингу), проте фактично працівники відбиралися та працевлаштувалися компаніями - замовниками послуг.

Прокуратура вказує, що протягом 2014-2018 років за такі послуги двом компаніям було перераховано понад 1,5 млрд грн, а ці компанії, згідно з висновком експертного дослідження Дослідницького інформаційно-консультаційного центру, завдали збитків державі понад 955 млн грн.

За підсумками розгляду клопотання, суд вирішив надати прокуратурі тимчасовий доступ і дозвіл на вилучення оригіналів у Промоушн Аутсорсинг і Промоушн Стафф їх взаємовідносин із замовниками, серед яких також ППГ Україна, Тойота-Україна, Хускварна Україна, Альянс Холдинг, ФМС України, Дебтекс Україна, Мілі, Дікергофф Цемент Україна, Адідас-Україна, ТП Віжн Україна.

Крім того в цьому списку компаній Гібсон Інновейшнз Україна, БСХ Побутова Техніка, Коніка Мінолта Україна, Філіпс Україна., Піонер Україна, Дюпон Україна, Кімберлі-Кларк Україна, Санофі - Авентіс Україна, Селдико, БАСФ Т.О.В, Тева Україна, Проктер енд Гембл Україна. Суд включив в нього також Монделіс Україна, Телесвіт, Данон Дніпро, Сингента, Якобс Україна, Байєр, ДХЛ Інтернешнл Україна, Філіпс Світлові Рішення України, Ейвон Косметікс Юкрейн, Адам Україна, Лореаль Україна, Шелл Юкрейн Експлорейшн енд Продакшн І, ЗІП, Промінвестбанк і інших.

Згідно з ухвалою, йдеться в тому числі й про дані щодо працевлаштованих протягом 2014 - 2018 років осіб з іноземним громадянством.

Крім того, суд іншою ухвалою вирішив надати прокуратурі тимчасовий доступ і дозвіл на вилучення до речей і документів, які є у володінні Держказначейства України, Альфа-банку Україна, УкрСиббанку та Райффайзен Банку Аваль, про рух грошових коштів по рахунках Промоушн Аутсорсинг і Промоушн Стафф із зазначенням необхідних даних щодо транзакціях.

Згідно з інформацією на сайті PromotionStaff, компанія заснована в 1998 році в Канаді і має офіси в Торонто, Києві та Москві. В даний час група компаній PromotionStaff здійснює реалізацію проектів з аутстаффінгу/аутсорсингу персоналу, пошуку та підбору висококваліфікованих фахівців для більш 150 партнерів в 12 країнах світу, а загальна кількість аутстаффінгового персоналу перевищує 10 тис. фахівців.

Виручка компанії Промоушн Аутсорсинг в 2016 році зросла на 35% - до 604,62 млн грн, а чистий прибуток - на 12,1%, до 2,4 млн грн. Виручка компанії Промоушн Стафф в 2016 році збільшилася на 20,5% - до 131,6 млн грн, а чистий прибуток - на 17,5%, до 710 тис. Грн.

Обидві компанії належать Тетяні та Сергію Криворучкам. Їхні фінансові дані за 2017 рік поки відсутні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X