Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda

16 лютого 2019, 14:42

За вісім років креативне агентство Banda перетворилося із групи амбітних новачків на законодавця мод вітчизняного рекламного ринку.

Творці міжнародного логотипу України та стилю Євробачення-2017 зібрали два десятки найбільш престижних міжнародних нагород у сфері реклами, пише журнал Новое Время.

Відео дня

Боротьба з нудьгою

Все почалося з того, що троє успішних співробітників українського відділення міжнародного рекламного гіганта Leo Burnett - Павло Вржещ, Ярослав Сердюк і Єгор Петров - відверто нудьгували у красивому офісі компанії в центрі Києва. Причому Вржещ нудьгував у ньому на позиції арт-директора з вигідною пропозицією надалі попрацювати в головному офісі компанії у Нью-Йорку. Втім, від цієї пропозиції він відмовився і разом із друзями взяв і звільнився.

Троє креативників без будь-якого бізнес-досвіду, інвестицій і клієнтів просто пішли в нікуди, вирішивши заснувати власну рекламну агенцію. Перші кілька тижнів телефон агентства мовчав. "Ми були найбільш титулованими хлопцями, переможцями безлічі конкурсів і не могли зрозуміти: якого чорта клієнти нам не дзвонять?" - з посмішкою згадує Вржещ свої страждання.

До інтер'єру офісу в Banda Agency теж підійшли креативно (Фото: Олександр Медведєв / НВ)
До інтер'єру офісу в Banda Agency теж підійшли креативно / Фото: Олександр Медведєв / НВ

Щоб чимось себе зайняти, засновники Banda вирішили організувати Клуб настільного тенісу і стали проводити чемпіонати між офісами різних київських компаній. Водночас займалися улюбленою справою: знімали промовідео і друкували постери змагань. Один із них попався на очі маркетинг-директору українського представництва німецького виробника спортивного взуття та одягу Puma. І став щасливим квитком Banda у великий бізнес.

Puma Україна запропонувала агентству розробити рекламну кампанію, і вона виявилася настільки успішною, що була запущена ще у шести країнах Європи, а потім увійшла у світовий топ ефективних кампаній Puma за рік. Тоді Banda й отримала свою першу Effie Awards.

Вплив на ринок і культуру

Вже з перших проектів Banda стала помітною на українському ринку.

"Майже у будь-якій розмові на боці клієнта звучали імена Fedoriv [українське креативне агентство] і Banda, - згадує український рекламний ринок п'ятирічної давності Лілія Горєла, екс-керуючий партнер і співвласник маркетинг-групи OSD Group. - Але якщо для Андрія Федоріва важливим було займатися не тільки брендингом, а й системним розвитком бізнесу клієнта, то Banda пішла іншим шляхом - креатив, яскраві ідеї і смисли, пішла вглиб".

Серед своїх основних методик Вржещ називає створення рекламних історій, які підтримують споживача товару або послуги у його мріях, допомагають вирішувати його реальні життєві проблеми або запрошують стати частиною великих ідей. У цьому - головний секрет успішної реклами, впевнені у Banda.

Більшість людей ні разу в житті не бували в арт-галереї або в музеї, а рекламу дивляться всі

Серед амбітних планів Banda - розвивати креативну індустрію в країні, створюючи проривні рекламні компанії.

Справа в тому, що на культуру суспільства реклама впливає навіть більше, ніж мистецтво, вважає Вржещ. "Більшість людей ні разу в житті не бували в арт-галереї або в музеї, а рекламу дивляться всі", - переконаний він.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також Вржещ впевнений, що 90% реклами на українському ринку займає реклама вельми пересічна і далека від мистецтва.

Один із найгучніших успіхів Banda - стиль міжнародного пісенного конкурсу Євробачення, що проходив у Києві у 2017 році.

"Це був приголомшливо красивий і сміливий креатив, - згадує генеральний продюсер Євробачення в Києві Стюарт Барлоу. - Я тоді сказав хлопцям: ви прийшли сюди не виграти пітчинг у конкурсі, а виграти у самих себе щось набагато крутіше, і в цьому я з вами!"

Роботу українських дизайнерів Барлоу називає найкращою за всю історію Євробачення. Згодна з ним і конкурсна комісія Каннського фестивалю, яка вручила українцям Бронзового лева - заповітну мрію всіх рекламістів світу.

Читайте повний текст матеріалу у свіжому номері журналу Новое Время - №5 від 14 лютого 2019 року

Показати ще новини
Радіо NV
X