Революція Гідності, що відбулася в Україні на зламі 2013–2014 років, призвела до змін у суспільстві. Замість закритості та непотизму з’явився запит на відкритість, прозорість та підзвітність. Під час повномасштабного російського вторгнення цей вибір допоміг Україні знайти справжніх партнерів та друзів по всьому світу.
На рівні муніципалітетів концепція Integrity Cities/Міста доброчесності допомагає зменшити корупційні ризики та підвищити підзвітність місцевої влади. Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні впроваджує цю концепцію разом із Житомиром, Нікополем, Червоноградом, Чернівцями, Миколаєвом та Маріуполем. Серед лідерів з налагодження антикорупційних інструментів був Маріуполь, фактично зруйнований російськими окупантами. А Миколаїв, над яким взяла патронаж Данія, докладає зусиль для того, щоб стати прикладом у доброчесній відбудові для інших міст.
Підзвітність міст важлива, бо вимагає впроваджувати цифрові рішення, реформувати комунальні підприємства, спрощувати взаємодію з жителями та підприємцями, підвищувати ефективність надання гуманітарної допомоги. Завдяки цій концепції муніципалітети суттєво посилюють свою ефективність та стають надійними інвестиційними партнерами.
У проекті Міста доброчесності очільники шести українських міст розповіли про мирне життя, виклики воєнного часу та плани після перемоги, які обов’язково втіляться за допомогою антикорупційних інструментів.
Проєкт створено за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI).