Світові трейдери не можуть позбутися "брудної" російської нафти

10 травня 2019, 11:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кінцеві споживачі відмовляються приймати російську нафту, побоюючись за збереження свого обладнання

Міжнародні торговельні компанії Vitol, Glencore і Trafigura не можуть позбутися забрудненої російської нафти, оскільки кінцеві споживачі відмовляються її приймати, побоюючись за збереження свого обладнання. Про це повідомляє Reuters.

Відео дня

Як мінімум десять танкерів з сумарним обсягом близько 1 млн т нафти Urals знаходяться в різних точках Європи в пошуках нових покупців після того, як традиційні споживачі Eni, Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, PKN і Repsol відмовились її приймати.

"Це катастрофа і величезний удар по іміджу Росії як надійного постачальника. Ми чуємо обіцянки від уряду РФ, що скоро проблема буде вирішена, але нічого досі не відбулося", - сказав агентству один з великих покупців російської нафти.

Як повідомлялося, 6 травня Укртранснафта заявила про готовність відновити транзит нафти до Європейського Союзу.

Як повідомлялося, концерн Бєлнєфтєхім увечері 19 квітня заявив про різке погіршення якості нафтищо надходить по нафтопроводу з Росії. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals перевищував "в десятки разів граничні значення за стандартом".

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - Мозирський і Нафтан - повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

У зв'язку з цим Білорусь 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, в Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

Гомельтранснафта Дружба 24 квітня зупинила транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки Дружби PERN про те, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками. О 22:00 за варшавським часом вони призупинили відбір , тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті Адамове на невизначений термін.

Увечері 25 квітня Укртранснафта також повідомила, що припиняє транзит нафти по магістральному нафтопроводу Мозир-Броди.

26 квітня сторони переговорів з проблеми постачань російської нафти заявили, що знайшли рішення проблеми відновлення транзиту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X