Світові ціни на продовольство виросли до рекордного рівня

10 травня 2019, 14:13

Індекс продовольчих цін - найвищий з квітня минулого року

Світові ціни на продовольство в квітні збільшилися до рекордного рівня майже за рік, на що вплинуло зростання цін на м'ясо і молочну продукцію. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на інформацію Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO).

Відео дня

"Індекс продовольчих цін FAO в середньому становив 170 пунктів у квітні, що на 1,5% більше, ніж в березні, і все ще на 2,3% нижче рівня в квітні минулого року", - повідомили в FAO.

Зазначається, що індекс цін на молочну продукцію в квітні зріс на 5,2% порівняно з показником в березні, продемонструвавши четверте поспіль щомісячне зростання внаслідок стабільного глобального попиту на імпорт у поєднанні з дефіцитом пропозиції, що пов'язаний з посушливою погодою в Океанії.

У квітні також збільшився індекс цін на м'ясо на 3%, що обумовлено різким стрибком світових цін на свинину в результаті зростання попиту на імпорт в Азії - насамперед у Китаї, де стрімке поширення африканської чуми свиней призвело до різкого падіння внутрішнього виробництва. Крім цього, зміцнилися ціни на яловичину, птицю та баранину.

Виріс індекс цін на рослинні олії - на 0,9%. Котирування пальмової олії трохи зміцнилося через зростання світового попиту і скорочення запасів в основних країнах-експортерах, тоді як ціни на соєву олію підвищилися в результаті високого внутрішнього попиту в Сполучених Штатах як з боку сектора з виробництва біодизеля, так і в продовольчих секторах.

Індекс цін на цукор в квітні також зріс на 0,8%. В основному через підвищення цін на сиру нафту, оскільки зростання цін на енергоносії стимулює використання цукрової тростини в Бразилії для виробництва етанолу - щоб задовольнити внутрішній попит.

У профільній організації ООН зазначили, що підвищення цін торкнулося всіх груп продовольчих товарів, які аналізуються, крім сектора зернових, де висока експортна пропозиція призвела до зниження цін четвертий місяць поспіль.

Індекс цін на зернові знизився на 2,8%, головним чином внаслідок зростання цін на пшеницю і кукурудзу, прогнози щодо виробництва яких є позитивними, тоді як котирування рису загалом залишалися стабільними.

Раніше повідомлялося, за яких умов наступного року ціни на овочі можуть впасти в 10-15 разів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X