Світове споживання золота зросте до чотирирічного максимуму

8 квітня 2019, 12:59

Несприятливі економічні тенденції сприятимуть підвищенню попиту на золото і збільшення його вартості

У 2019 глобальне споживання золота додасть лише близько 0,1% в порівнянні з минулим роком до 4370 т, але цей показник буде найвищим за останні чотири роки. Про це йдеться в прогнозі консалтингової компанії Metals Focus, повідомляє metalinfo.

Відео дня

Попит на золото зросте, перш за все, в ювелірній промисловості. У поточному році там очікується зростання на 3% до 2351 т. При цьому в Індії закупівлі ювелірного золота додадуть 7% в порівнянні з показником річної давності, а в Китаї - на 3%, що перекриє спад в країнах Близького Сходу.

Інвестиційний попит залишиться приблизно таким же, як в 2018 р, на рівні 1082 т, а центральні банки трохи зменшать придбання золота в резерви в порівнянні з минулим роком до близько 600 т.

Обсяг пропозиції золота на світовий ринок збільшиться тим часом на 1% в порівнянні з 2018 року до 4707 т. Як вважають аналітики Metals Focus, несприятливі економічні тенденції сприятимуть підвищенню попиту на золото і збільшення його вартості, в середньому, до $1310 за тройську унцію - найвищого середньорічного показника з 2013 року.

Раніше повідомлялося, що Citigroup продасть кілька тонн венесуельського заставного золота.

Показати ще новини
Радіо NV
X