Міністр інфраструктури пояснив, за рахунок чого вдалося завантажити порти всупереч російській блокаді

Українські порти збільшили перевалку вантажів незважаючи на протидію Росії
Порт Південний

Українські порти збільшили перевалку вантажів незважаючи на протидію Росії

Обсяг перевалки в портах зріс за рахунок 50-відсоткової знижки та дерегуляції

Як розповів НВ міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, в минулому році вдалося збільшити перевалку в українських портах, незважаючи на транзитне ембарго, яке ввела Росія. Зокрема, обсяг перевалки вантажів в тих портах, які залишилися на неокупованій території країни, зріс із 142,7 до 144,6 млн тонн. При тому, що російський транзит через територію України різко знизився.

«Росія прийняла стратегічне рішення йти від транзиту через Україну. Ми бачимо збільшення транзиту через балтійські порти, через порти Російської Федерації. Ми бачимо збільшення залізничного потоку з центральної Росії в бік Китаю. Це ті вантажі, які традиційно йшли через порти Одеси», - пояснив міністр.

Щоб компенсувати ці втрати, Україна переманила в порти транзитні вантажі неросійського походження, які йшли через порт Констанца (Румунія) та інші неукраїнські порти Чорного моря. Для цього довелося ввести 50% знижку на перевалку, а також на законодавчому рівні значно спростити процедуру перевалки, прибравши ряд бюрократичних перепон, розповів Пивоварський. «У портах було створено дуже багато схем, інституціоналізованих, на рівні підзаконних актів, постанов уряду, які систему вимагання вивели на абсолютно новий рівень. Комісійний огляд, аналіз баластних вод, радіологічний контроль і так далі. Ось цю систему ми в 2015 році поламали», -- пояснив він.

За даними Мінінфраструктури, зростання перевалки відбулося в основному за рахунок насипних вантажів, зокрема залізорудної сировини (зростання на 20%) та зерна (10%).

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: