Міністр інфраструктури пояснив, за рахунок чого вдалося завантажити порти всупереч російській блокаді

16 січня 2016, 11:03
Обсяг перевалки в портах зріс за рахунок 50-відсоткової знижки та дерегуляції

Як розповів НВ міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, в минулому році вдалося збільшити перевалку в українських портах, незважаючи на транзитне ембарго, яке ввела Росія. Зокрема, обсяг перевалки вантажів в тих портах, які залишилися на неокупованій території країни, зріс із 142,7 до 144,6 млн тонн. При тому, що російський транзит через територію України різко знизився.

Відео дня

«Росія прийняла стратегічне рішення йти від транзиту через Україну. Ми бачимо збільшення транзиту через балтійські порти, через порти Російської Федерації. Ми бачимо збільшення залізничного потоку з центральної Росії в бік Китаю. Це ті вантажі, які традиційно йшли через порти Одеси», - пояснив міністр.

Щоб компенсувати ці втрати, Україна переманила в порти транзитні вантажі неросійського походження, які йшли через порт Констанца (Румунія) та інші неукраїнські порти Чорного моря. Для цього довелося ввести 50% знижку на перевалку, а також на законодавчому рівні значно спростити процедуру перевалки, прибравши ряд бюрократичних перепон, розповів Пивоварський. «У портах було створено дуже багато схем, інституціоналізованих, на рівні підзаконних актів, постанов уряду, які систему вимагання вивели на абсолютно новий рівень. Комісійний огляд, аналіз баластних вод, радіологічний контроль і так далі. Ось цю систему ми в 2015 році поламали», -- пояснив він.

За даними Мінінфраструктури, зростання перевалки відбулося в основному за рахунок насипних вантажів, зокрема залізорудної сировини (зростання на 20%) та зерна (10%).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X