Міністр енергетики виступив проти купівлі газу у Газпрому

19 січня 2018, 13:30

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик на засіданні парламенту 19 січня заявив, що фінансовий план Нафтогазу України не враховує можливості закупівлі газу у російського монополіста – компанії Газпром.

"З приводу заяви керівника Нафтогазу про можливість закупівлі газу у РФ... Пункт перший: НАК Нафтогаз України не є у сфері управління Міненерговугілля. Пункт другий: керівник НАК жодним чином не синхронізував свою заяву з міністерством, що формує державну політику. Пункт третій: уряд, приймаючи фінансовий план Нафтогазу, ніяк не розглядав можливість закупівлі російського газу", - цитує міністра Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Міністр додав, що за рахунок нарощування видобутку газу Укргазвидобуванняv уряд планує звести до нуля будь-який імпорт газу для покриття потреб населення.

"Україні вдалося за 1,5 роки для PSO зменшити імпортну закупівлю газу до 0,9 млрд куб. м. І ми, розвиваючи Укргазвидобування, взагалі розглядаємо можливість, що до кінця року цей дефіцит в 0,9 млрд куб. м буде відсутній. Формулюючи ціну газу для населення... ми вже не будемо зв'язуватися з імпортним паритетом - для PSO нам не потрібен буде імпортний газ. А комерційні структури нехай закуповують, де вважають за потрібне", - підсумував він.

Раніше голова правління Нафтогазу України Андрій Коболєв заявив, що Україна в цьому році закупить близько 4-5 млрд куб. м газу в Росії.

Нагадаємо, що Україна не купує газ від контрагентів з Росії з 25 листопада 2015 року. Імпорт газу здійснювався виключно з Європи.

У 2017 році Україна збільшила імпорт природного газу на 26,8% (на 2,9 млрд куб. м) порівняно з 2016 роком - до 14 млрд куб. м.

Показати ще новини
Радіо НВ
X