Міністр енергетики виступає за зниження рентних платежів на видобуток нафти

3 листопада 2016, 14:46
1126
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ігор Насалик запропонував комітету Верховної ради з ПЕК зробити рентну плату плаваючою

Міністр енергетики Ігор Насалик виступає за зниження розміру рентних платежів на видобуток нафти
Про це він повідомив НВ Бізнес.

"Завжди і у всіх країнах рентна плата була прив'язана до світової ціни на нафту. Не може при нафті 70 і 26 рентна плата бути однією і тією ж. У нас ситуація абсолютно інша. Скільки б не коштувала нафта, розмір ренти залишається високим. За великим рахунком, необхідно вираховувати рентну плату на видобуток нафти з тим, щоб змінювати її кожен квартал, - заявив Насалик. - У нинішній ситуації, при нинішній ціні на нафту, розмір рентної плати повинен бути знижений".
Насалик заявив також, що запропонував комітету Верховної ради з ПЕК зробити рентну плату плаваючою. Крім того, міністр заявив, що підтримує ініціативу члена профільного парламентського комітету Ольги Белькової про те, щоб частина рентної плати йшла в місцеві бюджети, а не центральний. Таким чином, частина плати за користування надрами буде залишатися на місцях, що знизить навантаження на видобувні компанії, які не тільки сплачують ренту, але як правило ще й "добровільні пожертви" місцевої влади.

Нагадаємо, що раніше про необхідність знизити розмір рентної плати на видобуток нафти заявляв голова НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв. Він вважав ненормальним, коли розмір рентної плати на видобуток нафти і газу різний, причому рентна ставка на видобуток газу набагато нижче.
На сьогоднішній день рентна ставка на видобуток нафти і конденсату в Україні становить 45%, газу - 29%, в той час як середня рента на нафту в країнах ЄС - 12%.
Обсяги видобутку нафти і газового конденсату в січні-вересні 2016 р зменшилися на 165,5 тис. т або на 9,0% порівняно з аналогічним показником 2015 р і склали 1,677 млн т. У результаті держава не добрало 8 млрд грн запланованих платежів від видобутку сировини.
Останні тижні нафта дешевшає. Так, ціна північноморської нафти марки Brent вдень 31 жовтня 2016 року опустилася нижче позначки в $49/барель.

Вибір редакції

Культура

Сьогодні, 10:29

article_img
Організатори Оскара відмовилися від планів вручити чотири нагороди під час реклами
Lifestyle

Сьогодні, 19:21

article_img
Привіт, Корея! Враження українки від життя в Сеулі
Політика

Сьогодні, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти

Головне

Країни

Сьогодні, 10:05

article_img
Мадуро запропонував прийняти план розгортання військ на випадок вторгнення
Геополітика

Сьогодні, 14:37

article_img
Україна не має йти на політичні компроміси в питанні реінтеграції Донбасу - Волкер
Політика

Вчора, 23:40

article_img
Апеляційний суд Чернігівської області продовжив арешт Савченко і Рубану, їх справу відправили до Верховного суду