Мінфін розраховує погодити з МВФ свій варіант податку на виведений капітал

14 березня 2018, 18:37

Міністерство фінансів України має намір погодити з Міжнародним валютним фондом (МВФ) свій варіант системи податку на виведений капітал, розраховує ввести його з 2019 року.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, цитує його ЕП.

"Проведемо консультації з МВФ. Коли це буде погоджено, винесемо це питання на Кабмін, після чого пакет - Бюджетна резолюція плюс законопроект про податок на виведений капітал будуть внесені в парламент", - пояснив він.

Відео дня

Данилюк пояснив, що закладе впровадження моделі оподаткування податком на виведений капітал в оновлену трирічну Бюджетну резолюцію. За його словами, він буде наполягати, щоб Верховна Рада схвалила її для того, щоб нова система оподаткування запрацювала вже з 2019 року.

"Я не можу дозволити, щоб в цей відповідальний рік ми приймали важливі фінансові та економічні рішення під тиском передвиборної риторики", - зазначив він.

Раніше стало відомо, що МВФ не підтримує президентський законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, який передбачає нульову ставку оподаткування частини прибутку, яка реінвестується в бізнес.

Нагадаємо, на початку грудня 2017 року Порошенко заявив, що введення податку на виведений капітал у 2018 році скасовується. Податок введуть в 2019 році.

Пізніше в ДФС заявляли про 80-мільярдні збитки після введення податку на виведений капітал.

У ДФС також відзначали , що платниками податку на виведений капітал є виключно юридичні особи. При цьому, фізичних осіб-підприємців даний податок не стосується.

12 березня 2018 року Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) заявила, що стурбована оподаткуванням на виведений капітал (НВК) господарських операцій, здійснюваних на звичайних ринкових умовах.

Нагадаємо, МВФ настійно рекомендував Адміністрації президента не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

МВФ висловлює серйозну стурбованість з приводу втрат доходів державного бюджету.

Раніше вже повідомлялося, що президент Порошенко відклав подачу законопроекту про податок на виведений капітал в парламент через позицію міжнародних партнерів.

Раніше Порошенко неодноразово називав введення податку на виведений капітал одним з головних пріоритетів на 2018 рік.

Однак під час зустрічі з представниками бізнесу президент заявив, що впроваджувати НВК ще рано.

"Я не буду його зараз підписувати, вносити в парламент. Я вважаю, що з цього приводу необхідна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами і з асоціаціями бізнесу", - сказав він.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, Кабінет Міністрів схвалив законопроект про заміну податку на прибуток аналогом податку на виведений капітал.

Показати ще новини
Радіо NV
X