Міненерговугілля хоче продавати вугілля через біржу

8 липня 2016, 14:09
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України працює над законопроектом про ринок вугілля, яким хотіло б змусити вертикально-інтегровані компанії (ВІК) продавати частину вугілля на біржах, передає Інтерфакс-Україна

"Якщо ми змусимо ВІК продавати хоча б 30% вугілля на біржах, вже можна буде говорити про об'єктивні спотові ціни. Крім того, у нас є поруч два референтних ринка – Польща і Казахстан", – сказав глава Міненерговугілля Ігор Насалик в інтерв'ю журналу Фокус.

Відео дня

Також він додав, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман та голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк підтримали цю ідею.

Насалик заявив, що він проти затвердженого галузевим регулятором формули ціноутворення на вугілля на основі ціни в порту Роттердам плюс витрати на транспортування його в Україну.

"Ціна вугілля повинна вважатися... як ціна хаба в Північній Європі мінус логістика", – вважає міністр.

Глава відомства зазначає, що з цього року в рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей Україна повинна опублікувати дані про ситуацію у вугільному секторі: хто скільки видобуває і куди які податки платить.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X