Міненерго просить Кабмін терміново втрутитися в ситуацію з боргами за електроенергію

18 березня 2019, 18:44

На початку квітня може відбутися відключення від поставок електроенергії життєво важливих підприємств, в числі яких міські водоканали

Міністерство енергетики та вугільної промисловості 26 лютого звернулося до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням вжити невідкладних дії щодо стабілізації платіжної дисципліни на ринку електричної енергії, щоб уникнути енергетичної кризи в державі. Про це розповіла генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики Ольга Буславець, повідомляє УНІАН .

Відео дня

Відповідно до закону, 31 березня 2019 року ДП Укрінтеренерго завершує постачання електроенергії споживачам, які приєдналися до договору про постачання електричної енергії постачальником "останньої надії" 1 січня 2019 року.

І якщо до 1 квітня 2019 року у такого споживача немає договору з новим постачальником, поставка електроенергії припиняється шляхом відключення електроустановок такого споживача без додаткового попередження.

Це означає, що вже на початку квітня відбудеться відключення від поставок електроенергії життєво важливих підприємств, в числі яких міські водоканали. Адже укласти договір з новим постачальником електроенергії підприємства, у яких є старі борги, не зможуть.

Разом з тим, багато споживачів постачальника "останньої надії" мають серйозні проблеми з платіжною дисципліною, тому їм складно знайти постачальника електроенергії.

Ольга Буславець повідомила, що деякі клієнти постачальника "останньої надії" вже встигли накопичити нові борги.

"За підсумками перших місяців функціонування роздрібного ринку електричної енергії споживачами постачальника "останньої надії" стали такі непобутові споживачі, як підприємства водного господарства, теплокомуненерго та інші. Загальний рівень розрахунків споживачів за електроенергію не перевищує 40%", - зазначила Буславець.

За її даними, на початок березня 2019 заборгованість вугледобувної промисловості за спожиту електричну енергію за два місяці 2019 року становить 382 млн грн.

"Із загального обсягу електричної енергії, що реалізується споживачам постачальником "останньої надії", в лютому 2019 року 87% реалізовано споживачам, які несвоєчасно розраховуються за електричну енергію. Частка водоканалів становить 23% до рівня оплати за лютий 2019 року - 4%; частка вугільних підприємств становить 32% з рівнем оплати 7%; частка житлово-комунальних підприємств (теплокомуненерго і т.д.) займає 7% загального обсягу з рівнем оплати 13%; частка підприємств промисловості, таких як Запорізький титано-магнієвий комбінат, Сєвєродонецьке об'єднання Азот і Рубіжанський барвник, становить 13% з рівнем оплати 6% », - повідомила Буславець.

За її словами, прийняти дії щодо стабілізації платіжної дисципліни необхідно, щоб не допустити банкрутства, подальше припинення діяльності державного підприємства Укрінтеренерго (виконує функції постачальника "останньої надії"), щоб врегулювати своєчасне забезпечення фінансових зобов'язань між учасниками ринку електричної енергії.

Як раніше повідомлялося, Кабінет Міністрів в грудні 2018 призначив ДП Укрінтеренерго постачальником "останньої надії" на всій території України. З 1 січня 2019 року в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії . Найбільших змін зазнали умови постачання електричної енергії для юридичних осіб. Підприємства, організації, установи, чия договірна потужність електроустановок перевищує 150 кВт, повинні були до 11 грудня 2018 вибрати собі постачальника електроенергії і укласти з ним договір на ринкових умовах. Компанії, які залишилися без постачальника на новому ринку, згідно ст. 64 Закону про ринок електроенергії та рішенням Кабінету Міністрів, автоматично стають клієнтами постачальника "останньої надії".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X