Міненерго блокує продовження кредиту в $3,65 млрд для Нафтогазу – джерело

24 жовтня 2016, 16:59
Міністерство енергетики та вугільної промисловості блокує погодження продовження терміну доступності кредитних коштів за угодою між Нафтогазом України і Державним банком розвитку Китаю обсягом $3,65 млрд

Про це повідомило джерело в уряді, передає Інтерфакс-Україна.

За словами співрозмовника, Міненерговугілля пов'язує свою готовність узгодження з необхідністю створення окремої проектної компанії, підконтрольній міністерству.

Відео дня

"Міненерговугілля не дає згоди на внесення продовження термінів і пропонує створити проектну компанію, яка буде підпорядковуватися їм, а не Нафтогазу, який бере цей кредит і буде відповідати за нього", - уточнило джерело.

Співрозмовник також нагадав, що запит про продовження терміну доступності китайського кредиту був озвучений українською стороною в ході засідання підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва, що відбулося 23-25 серпня, між урядом України і урядом КНР. При цьому представники МЕРТ, Мінфіну і Міненерговугілля, що брали участь у засіданні, підтримали ініціативу про продовження китайського кредиту.

Нагадаємо, що в червні 2016 року Нафтогаз звернувся до Державного банку розвитку КНР з проханням продовжити термін доступності кредитних коштів на проекти в енергетичній галузі, яку китайська сторона задовольнила 25 серпня 2016 року.

Нафтогаз України в грудні 2012 року підписав кредитну угоду з Державним банком розвитку Китаю на суму $3,656 млрд під держгарантії для реалізації проектів заміщення газу вугіллям, включаючи проекти по газифікації вугілля та переведення теплоелектростанцій на вугільне паливо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X