Міненерго блокує продовження кредиту в $3,65 млрд для Нафтогазу – джерело

24 жовтня 2016, 16:59
131
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У серпні, представники МЕРТ, Мінфіну і Міненерговугілля, що брали участь у засіданні, підтримали ініціативу про продовження китайського кредиту для Нафтогазу

Міністерство енергетики та вугільної промисловості блокує погодження продовження терміну доступності кредитних коштів за угодою між Нафтогазом України і Державним банком розвитку Китаю обсягом $3,65 млрд

Про це повідомило джерело в уряді, передає Інтерфакс-Україна.

За словами співрозмовника, Міненерговугілля пов'язує свою готовність узгодження з необхідністю створення окремої проектної компанії, підконтрольній міністерству.

"Міненерговугілля не дає згоди на внесення продовження термінів і пропонує створити проектну компанію, яка буде підпорядковуватися їм, а не Нафтогазу, який бере цей кредит і буде відповідати за нього", - уточнило джерело.

Співрозмовник також нагадав, що запит про продовження терміну доступності китайського кредиту був озвучений українською стороною в ході засідання підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва, що відбулося 23-25 серпня, між урядом України і урядом КНР. При цьому представники МЕРТ, Мінфіну і Міненерговугілля, що брали участь у засіданні, підтримали ініціативу про продовження китайського кредиту.

Нагадаємо, що в червні 2016 року Нафтогаз звернувся до Державного банку розвитку КНР з проханням продовжити термін доступності кредитних коштів на проекти в енергетичній галузі, яку китайська сторона задовольнила 25 серпня 2016 року.

Нафтогаз України в грудні 2012 року підписав кредитну угоду з Державним банком розвитку Китаю на суму $3,656 млрд під держгарантії для реалізації проектів заміщення газу вугіллям, включаючи проекти по газифікації вугілля та переведення теплоелектростанцій на вугільне паливо.

Вибір редакції

Travel

Вчора, 21:45

article_img
Символізм невірності. Яка легенда оточує унікальний замок Шенборнів на Закарпатті
Політика

Сьогодні, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти
Події

Вчора, 18:08

article_img
Ольга Сумська, дитяче харчування і аудіофільм про наркотики. Найцікавіші подкасти тижня

Головне

Геополітика

Сьогодні, 11:16

article_img
Президент Румунії закликав НАТО збільшити присутність у Чорноморському регіоні
Політика

Вчора, 14:02

article_img
"Ваша правда - Малоросія". Нардепи Мураєв і Добродомов в прямому ефірі посперечалися про європейський шлях України
Політика

Вчора, 21:01

article_img
НАБУ, САП, Луценко. Хто задіяний у скандалі із незаконним збагаченням Тимошенко