Мінекономіки пропонує Порошенку ветувати закон про продовження мораторію на продаж землі

23 січня 2019, 18:32

Мінекономрозвитку України пропонує президентові Петру Порошенку ветувати Закон про продовження мораторію на продаж землі.

У своєму висновку щодо Закону України №2666-VIII, яким продовжується заборона відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2020 року, Мінекономрозвитку пропонує президенту застосувати стосовно нього право вето.

Відео дня

"Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності (в тому числі на земельні ділянки) є непорушним", - відзначили у міністерстві.

У Мінекономрозвитку вважають, що відсутність ринку землі погіршує добробут 6,9 млн українців-власників земельних паїв.

За даними міністерства, через відсутність ринку землі, власники отримують за оренду ділянок плату, яка занижена в п`ять разів: 50 доларів за га на рік замість 250 доларів за га — як у Болгарії чи Польщі.

Крім того, відсутність ринку землі спонукає фермерів інвестувати в вирощування переважно однолітніх культур - соняшника або рапса, які найбільше виснажують землю.  

За оцінками Центру економічної стратегії, місцеві громади та державний бюджет щороку недоотримують близько 2,8 млрд грн податкових надходжень через відсутність легального оформлення угод з фактичного продажу земельних ділянок, додали у міністерстві.

Врахувавши усі зазначені пункти, Мінекономрозвитку запропонувало президенту України застосувати право вето щодо цього закону.

Заборону на продаж земель сільгосппризначення запровадили в Україні у 2001 році. Відтоді мораторій кілька разів продовжували.

20 грудня Верховна Рада підтримала законопроект  про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X