Мінекономіки відмовилося майже від 13 тисяч радянських ГОСТів

1 коментувати
У Мінекономіки спростили роботу бізнесу
Фото: kontrakty.ua

У Мінекономіки спростили роботу бізнесу

Міністерство економічного розвитку і торгівлі скасувало ГОСТи (12 776), які були розроблені до 1992 року

Разом з тим відзначається, що більшість з них будуть діяти ще два роки до початку 2018-го, щоб бізнес встиг пристосуватися до нових умов.

"Де-юре ГОСТи вже були необов'язковими. Але існував імператив щодо їх застосування, як в текстах самих ГОСТів, так і в численних підзаконних актах. Тому багато підприємств де-факто продовжували застосовувати ГОСТи в обов'язковому порядку. Відтепер зняття цього обов'язку затверджено чітко і однозначно", - розповів заступник міністра Макс Нефьодов.

Він також підкреслив, що скасування ГОСТів є ключовим кроком реформи системи технічного регулювання. Перехід до європейської моделі технічного регулювання відкриває додаткові можливості для бізнесу, оскільки знімає обмеження по розробці товарів і послуг.

"На відміну від застарілих ГОСТів, регламенти не висувають вимог щодо конструкції, дизайну виробів. Наприклад, стандарт чітко регулює, скільки ніжок має бути у стільця, якої висоти спинка тощо. А технічні регламенти вимагають тільки, щоб стілець був безпечним та виготовленим з матеріалу, який відповідає санітарним та екологічним вимогам. Скільки ніжок у ньому буде і яка буде спинка, і чи буде в нього ця спинка взагалі - це вже особисте рішення виробника, конструктора, дизайнера", - пояснили в Мінекономіки.

У той же час, за словами Нефьодова, ті підприємства, для яких використання ГОСТів є важливим, чи надає певні конкурентні переваги, можуть продовжувати їх застосовувати. Але використання цих стандартів не буде обов'язковим.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: