Українці будуть з хлібом. Мінагропрод і зернотрейдери підписали меморандум

12 липня 2016, 18:47
У вівторок, 12 липня, Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало з учасники зернового ринку меморандум про взаєморозуміння між установою і суб'єктами господарювання - експортерами зерна

Документ стосується 2016/2017 маркетингового року (липень-червень), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Меморандуму підписали для стабілізації ринку зерна в країні, забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна на зазначений період.

Відео дня

У документі прописані механізми взаємодії учасників ринку зерна, обміну інформацією, здійснення моніторингу.

"У меморандумі не вказано жодних цифр. Значимість цієї події – це те, що всі учасники ринку прийняли позицію, що експортна діяльність буде обговорюватися з міністерством у контексті тих прогнозів і тих реальних показників щодо врожаю, які ми будемо мати", – повідомив профільний міністр Тарас Кутовий.

За його словами, така позиція дуже важлива, так як її могло і не бути, оскільки всі експортери – незалежні суб'єкти господарювання можуть здійснювати діяльність на свій розсуд. Такий варіант містить ризики, які при наявності проблемних експортних позицій можуть призвести до вимушеним різких кроків і негативно позначитися на бізнесі.

"Прогнози будемо давати на перших значущих і зрозумілих етапах збору врожаю. За попередньою оцінкою посівів загрози на внутрішньому ринку немає, українці будуть з хлібом", – додав міністр.

У відомстві зазначають, що документ гарантує стабільність ціноутворення.

"Не буде ніяких кардинальних рухів цін, не корелюються з світовими цінами. Меморандум робить всі коригування, у тому числі на ціни, планомірними. Це виграшна позиція і для громадян України, і для міністерства, і для експортерів", – підсумував Кутовий.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X