Мінагрополітики запевняє, що російське ембарго не затьмарить успіх українських аграріїв

19 листопада 2015, 13:12
627
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Мінагрополітики запевняє, що російське ембарго не затьмарить успіх українських аграріїв - фото

З 1 січня з російських прилавків можуть зникнути українські продукти

Заборона російського уряду на експорт української сільськогосподарської продукції не вплине на розвиток українського АПК

Глава міністерства аграрної політики Олексій Павленко наголосив, що Росія вже зробила все необхідне для погіршення торгових відносин з Україною ще до загострення ситуації в Донбасі - коли ввела обмеження на імпорт широкого спектру продукції, зокрема цукру, кондитерських виробів, овочів, м'ясної та молочної продукції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, РФ проводить постійну та цілеспрямовану політику економічного тиску на Україну. Тому аграрії та підприємства харчової промисловості були змушені розширювати ринки збуту. Так, протягом останніх місяців були прийняті рішення про допуск української продукції молокопереробної промисловості на ринок Китаю, харчового яйця - на ринок Ізраїлю, м'яса птиці - на ринок Єгипту.

"Ми свідомо і послідовно здійснювали переорієнтацію нашої продукції на інші ринки. І ця робота вже має результат. Як наслідок, структура експорту української аграрної та харчової продукції істотно змінилася", - пояснили в Мінагрополітики.

Так, у відомстві зазначили, що тепер основним ринком експорту українських продуктів є країни Азії (близько 47% експорту), країни ЄС (26%), африканські країни (14%) і країни СНД (11%).

Товарообіг України і Росії тільки протягом 2015 року зменшився на 70% і склав $405 млн (січень-вересень), при цьому эскпорт знизився на 75% (до $222 млн.), імпорт - на 64% ($183). Основними експортними товарами за цей період були м'ясо і субпродукти, какао-паста, вина, екстракти та концентрати кави і чаю, сіль, продукти переробки плодів і овочів.

Нагадаємо, в середу, 18 листопада, уряд РФ ухвалив рішення ввести з 1 січня продовольче ембарго щодо України.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що в разі торгового ембарго з боку Росії Україна втратить $600 млн.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Рітейл/Нерухомість

24 травня, 17:50

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Компанії/Ринки

24 травня, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua