Мінагрополітики розповіло, як потрібно скасовувати земельний мораторій – Перша шпальта

22 листопада 2016, 18:18
Міністр агрополітики Тарас Кутовий заявив, що дозволити продавати землю в Україні потрібно поступово і спочатку невеликими ділянками

Про це йдеться у випуску програми Перша шпальта (ПШ).

За словами міністра, на першому етапі потрібно дозволити продаж прав оренди на землю, а також передачу їх у заставу. Паралельно потрібно дозволити збільшувати обсяги володіння земельними ділянками в конкретному населеному пункті і навіть у межах одного поля для громадян України. «Немає нічого поганого в тому, що сусід купить у сусіда земельну ділянку, і вони самі домовляться про його ціну», – говорить міністр.

Відео дня

Він також не проти того, щоб на першому етапі максимальна площа володіння на одного громадянина України була обмежена 20 га. За його словами, міністерство готове обговорювати будь-які варіанти, але при цьому потрібно рухатися до ринку землі.

«Врешті-решт, що може статися? Земля залишається у громадян України і нікуди не дівається. І не потрібно думати, що люди, які живуть в селі, дурніше жителів Києва, і що вони не зможуть розпоряджатися своєю землею», – підсумував міністр.

Сьогодні в сільській місцевості проживає 30% населення країни або 14 млн осіб. При цьому це одні з найменш забезпечених громадян України.

Підвищити доходи сільського населення можна за рахунок розвитку фермерського господарства. Але для цього необхідно залучити інвестиції для вирощування овочів, ягід і інших культур, які можуть приносити набагато більший урожай у перерахунку ан один гектар, ніж кукурудза і пшениця, говорить директор компанії Soufflet Group в Україні Микола Горбачов.

Але для цього необхідно, щоб земля могла бути предметом застави за кредитами, зазначає Шпигоцька. Великий бізнес, тому й розвивається, що у нього є доступ до фінансування. «Думаю, що якби держава мала можливість профінансувати фермерів і дати їм кредити, то навіть 100 млрд грн можна було б використовувати ефективно», – говорить Горбачов.

Генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький також зазначає, що необхідно при вирішенні земельного питання уникати протиставлення дрібного і великого агробізнесу. «Просто у кожного є своя ніша, свій ринок. Кожен повинен займатися своєю справою», – говорить Висоцький.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X