Мін'юст розповів, коли Україна заарештує зарубіжні активи Газпрому

25 вересня 2017, 09:49
Міністерство юстиції України прогнозує арешт і стягнення до державного бюджету України активів російського монополіста - компанії Газпром за кордоном протягом 1-2 років

Про це повідомив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр в інтерв'ю Українським новинам.

"В цілому передбачено 2 стадії: пошук (активів - ред.) і після нього судове провадження. Потім арешт цих активів, продаж, повернення коштів... Я думаю, що (це займе - ред.) набагато менше (десяти років - ред.), 1 рік або 2. Близько того. Але це з урахуванням судової процедури", - сказав він.

Відео дня

Заступник міністра також прогнозує величезний опір з боку опонентів цим діям.

При цьому, Шкляр відмовився відповісти, на якій стадії зараз знаходиться робота з пошуку активів Газпрому за кордоном, але підкреслив, що є певні напрацювання.

Він також виключає будь-які переговори з даного процесу з представниками Газпрому.

Нагадаємо, що в січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

12 квітня 2016 року Газпром подав позов до Господарського суду Києва з проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але позов так і не був прийнятий судом до розгляду.

Київський апеляційний господарський суд в черговий разу 22 лютого залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з Газпрому штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько $6,6 млрд) за рахунок пені за його несплату.

21 квітня АМКУ повідомив, що подав заяву до виконавчої служби для примусового стягнення.

Мін'юст розпочав виконавче провадження по стягненню цих коштів.

відмовився приймати заяву Газпрому про перегляд
Показати ще новини
Радіо NV
X