Ми ділили апельсин. Криклій хоче отримати до 5 млрд грн для Укрзалізниці за рахунок газпромівських коштів

21 квітня 2020, 11:55

Про бажання направити отримані $3 млрд від Газпрому на розвиток своїх компаній раніше заявляли керівники Нафтогазу і Укравтодору.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій розраховує, що Укрзалізниця отримає фінансову підтримку в розмірі 4−5 млрд грн за рахунок коштів, отриманих Нафтогазом від Газпрому. Про це він заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Відео дня

За словами міністра, фінансова підтримка від імені держави буде найбільш ліквідною допомогою для Укрзалізниці в поточній ситуації з урахуванням раніше озвученого міжнародним рейтинговим агентством S&P Global Ratings зниження рейтингу компанії до CCC з негативним прогнозом.

«З виплати „газпромівських“ грошей, яка йде на користь Нафтогазу і буде перерахована до бюджету у вигляді дивідендів, ми розраховуємо отримати певну суму, яка буде передбачена на підтримку Укрзалізниці. Але не просто на закриття поточних проблем, а на замовлення у внутрішнього ринку вагонів, поїздів, електричок і т.п.», — підкреслив міністр.

Криклій також повідомив, що Мінінфраструктури планує отримати близько 4−5 млрд грн цільового фінансування для Укрзалізниці.

«Очікуємо, що зазначені кошти надійдуть цього року, і до кінця року вже будуть розподілені», — підкреслив він.

Криклій також зазначив, що, на його думку, на зниження рейтингу компанії з боку S&P вплинули публічні висловлювання колишнього т.в.о. голови правління Укрзалізниці Желько Марчека про те, що в Укрзалізниці є проблеми з ліквідністю.

10 квітня S&P повідомило про зниження рейтингу Укрзалізниці до CCC з прогнозом «негативний» через погіршення ліквідності.

Перераховані Газпромом в кінці 2019 року $2,9 млрд в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу продовжують перебувати на рахунках Нафтогазу України, їх подальший розподіл вирішиться в ході дискусії з урядом.

Раніше глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що компанія хотіла б направити третину отриманих від Газпрому коштів на розвиток власного видобутку газу.

У той же час, глава Укравтодору Олександр Кубрак заявив, що на ремонт доріг у 2020 році піде 35 млрд грн з «газпромівських» коштів.

Показати ще новини
Радіо NV
X