Російські мільярдери втратили $28 млрд за місяць через загрозу вторгнення РФ в Україну — Forbes
За підрахунками Forbes, у період із 20 грудня минулого року до 25 січня 2022 року російські мільярдери сукупно втратили майже $28 млрд через загрозу вторгнення РФ в Україну.
Через загрозу вторгнення військ РФ в Україну російські мільярдери з 20 грудня 2021 втратили сукупно $27,9 млрд. Це на основі даних лічильника Forbes Real-Time підрахував російський Forbes.
Загалом у глобальному рейтингу мільярдерів Forbes 104 росіянина, з них 76 втратили частину статку з грудня минулого року.
Більше за інших у відносному вираженні скоротився стан засновника та СЕО виробника електромобілів Arrival Дениса Свердлова. З 20 грудня 2021 року котирування його компанії впали на 46%. Проте видання зазначає, що падіння стану Свердлова не пов’язане із геополітичною напруженістю. Акції його компанії Arrival дешевшають фактично з моменту IPO у березні 2021 року через уповільнення темпів зростання продажів та недооцінки вимог до капіталу.
На другому місці опинився засновник Яндекса Аркадій Волож, який втратив 26% ($600 млн) свїх статків. Його капітал скоротився до $1,7 млрд. Замкнув топ-3 Олег Тіньков, статки якого скоротилися на 21%.

У грошовому вираженні найбільше втратили основні власники Новатека та Сибура Леонід Міхельсон і Геннадій Тимченко. Їхні статки скоротилися на $2,1 і $1,9 млрд відповідно.
На третьому місці за абсолютними втратами опинився сенатор Сулейман Керімов, чия сім'я контролює Полюс — одну з найбільших у світі золотодобувних компаній. Його статки скоротилися на $1,8 млрд.
Нагадаємо, що на тлі загрози вторгнення РФ на територію України 24 січня російський рубль обвалився разом із російським фондовим ринком.
Курс долара піднявся вище 79 рублів — до максимуму з листопада минулого року, а курс євро перевищив позначку 89 рублів.
Індекс Мосбіржі за підсумками торгового дня скоротився на 5,93% - до 3235,28 пункту, а індекс РТС — на 8,11%, до 1 288,17 пункту. Попереднє велике падіння на російському фондовому ринку відбулося 18 січня — після переговорів Росії зі США та НАТО, які не дали результату.